Reklamcılık

Tinder uygulamasının ilk video reklamı karşınızda!

whatever-usa-i-went-to-bud-light-s-sudsy-magical-fake-town

bud-light-whatever-usa-20-a-town-like-no-other-large-3

Müstehcen yönüyle ön plana çıkan yaramaz çöpçatanlık uygulaması Tinder ilk video reklamını geçtiğimiz Perşembe yayınladı. Yani eğer bu uygulamayı kullanıyorsanız Tinder’in kendine has navigasyon sistemiyle ekranı bir sağa bir sola kaydırırken Bud Light’ın ‘’Whatever USA’’ kampanyasına ait mobil video spotuyla karşılaşabilirsiniz.

Anheuser-Busch Inbev, bu yıl pazarlama stratejisinin ikinci kısmını oluşturan dijital atağıyla karşımızda. Geçen yaz tüketicilerini sosyal medya üzerinden yarıştıran ve kazananlara havalı bir partiye katılmaları için davetiye dağıtan firma bu yaz da aynısını tekrarlamak istiyor. Tabi bu oyuna Tinder’deki yaşı tutan genç arkadaşlar da şanslarını deneyebilecekler ve firmanın bu çekişmeli yarışmasına Bud Light spotuna tıklayınca yönlendirilen iniş sayfasından katılabilecekler. Kazanırlarsa da markanın belirleyeceği mekândaki partide çılgınlar gibi eğlenecekler. Bud Light da Tinder’den çiftlerin partisinde buluştuğundan söz etmeye başlayıp hava atabilecek.

54cab1a57e4b004120bc75cc_image

Tinder daha önce de bazı markalarla flörtleşmişti. Ocak ayında Gillette ile reklamlar için değil ama araştırma parası için anlaştı. Fox Tv’de yayınlanan ‘’The Mindy Project’’in tanıtımları uygulamada yer aldı ve dizinin başrol oyuncuları için sahte hesaplar oluşturuldu. Ayrıca Tinder, DNA Films’in son yapımı olan ‘’Ex Machina’’ filminin fragmanı da Tinder’da yayınlanmıştı.

Tinder uygulaması şirketler için yüklü bir veri potansiyeline sahip çünkü kullanıcıların yaş, cinsiyet, lokasyon gibi bilgilerine ihtiyaç duyuyor ve Facebook’la bağlantılı olarak çalışıyor.

İlginizi çekebilecek içerikler