Dijital Pazarlama

Star Wars efsanesi dijitale taşınıyor

star-wars-banner

xbox_post-1020x540

Şimdiye kadar bir Star Wars filmini akıllı telefonunuzdan ya da tabletinizden izlemek istediyseniz filmin Blu-Ray ya da DVD halini mobil cihazınızda oynatmak için riplemeniz ve yeniden kodlamanıza yarayan programlar kullanmanız gerekiyordu. Yani izlemek imkânsız olmasa bile diğer filmlere kıyasla bir hayli uğraştırıyordu. Şimdi ise Star Wars efsanesinin 6 filmi birden yüksek çözünürlükte ve dijital formatta izlenebilecek.

Star Wars’un ‘’The Force Awakens’’ adındaki yeni filmi için heyecanlı bekleyiş sürerken Star Wars fanlarının serinin önceki filmlerini 2. ya da 3. kez seyretmesi için bundan daha uygun bir zaman olamaz diye düşünüyoruz.

maxresdefault

Lucasfilm başkanı Kathleen Kennedy, yapılan resmi duyuruda ‘’Star Wars fanları dijital cihazlarda bu efsanenin tadını çıkaracaklar gittikleri her yerden çıkarabilecekler. Bunun için heyecan duyuyoruz’’ diyor ve bu filmlerin teknoloji, tasarım, ses ve görsel efektler için yeni bir zemin yarattığını ayrıca bu efsanevi film serisinin dijital versiyonunda özel bonus içerikler ve Star Wars yıldızlarının daha önce yayınlanmamış konuşmalarından kesitlerin yer alacağını belirtiyor.

Her bir filmin fiyatı 20 dolara satılacak ve 6 filmin tamamı Google Play Store’dan 90 dolara satın alınabilecek. Filmler, çok yakında Microsoft Xbox Video’dan da kullanılır hale gelecek fakat fiyatının ne olacağı henüz kesinleşmiş değil.

Filmlerin her biri standart olarak kesilmiş sahneler, röportajlar ve bunlara benzer diğer bonus özelliklerle gelecek. Filmler 10 Nisan Cuma günü iTunes, Google Play, Amazon ve Instant Video üzerinden satılmaya başlanacak.

İlginizi çekebilecek içerikler