Reklam

Scrabble’la aşk hikâyesi anlatmak…

scrabble-reklam

scrabble-reklam

Kelime oyunlarını sever misiniz? Peki, kelime oyunuyla anlatılan kısacık bir aşk hikâyesi izlemeye ne dersiniz?

Anagramlarla yani harflerin yerini değiştirerek bir markanın hikâyesini anlatmak nasıl bir şey olabilir?

Lola Madrid ajansının Scrabble’ı için hazırladığı anagram reklam, Mattel Games’in ürününü de en iyi şekilde anlatıyor. Çeşitli harf oyunlarının ve hem baştan hem sondan okunuşu aynı olan kelimelerle anlatılan aşk hikâyesinin kahramanları ise Agostina ve Santiago. Dikkat ederseniz her iki isim de harflerin yerleri değiştirilerek birbirine dönüştürülebiliyor. Biri Tokyo’da diğeri Kyoto’da yaşıyor.

scrabble-reklam 1. jpg

Bu ikili, adeta günün birinde birbirleriyle karşılaşmak için yaratılmış gibi. Biri ‘’cab driver’’ (taksi şoförü) diğeri ‘’crab diver’’ (yengeç çıkarmak için dalgıçlık yapıyor) Her ikisi de sonsuza kadar yalnız kalmaktan korkuyor. Günleri gayet sıkıcı geçen iki genç, (Santiago sıkıntı veren varlığından zaman zaman çok rahatsız oluyor ve karıncalara büyüteç tutarak onları yakmak gibi bir atraksiyona giriyor) sonunda bir partide kazara çarpışıyor ve tanışıyor. Bu sırada Agostina ‘’apple pie’’ (elmalı tart) Santiago ise ‘’pineapple’’ (ananas) kostümü giyiyor.

Reklam, Scrabble oyuncularının harflerle olan ilişkisini anlatırken bir yandan da anlattığı aşkın hikâyesini oyundaki kelimelerle birleştiriyor. Harfler birbirine bağlanıp kelimeleri oluşturuyor, kelimelerin sihirli gücü ise insanları, Agostina ve Santiago’yu birbirine bağlıyor.

İlginizi çekebilecek içerikler