Açıkhava

Nivea’dan çocukları güneşten koruyan oyuncak

nivea-bebek 2

Yaz geldi, sahiller plajlar şenlenmeye başladı. Yani güneş yanıkları tatilcilerin kâbusu olmaya artık çok yakın. Yetişkinlerde koruyucu güneş kremi ve yağı kullanma oranı yandıktan sonra çekilen ızdırap düşünüldüğünde biraz daha fazla ama ya çocuklar?

nivea-bebek 1

Çocuklar plajda koşturmak, kumlarda kovalarıyla ve kürekleriyle bir an önce keyifle oynamak istiyorlar. Üstelik buna kimsenin engel olmasını da istemiyorlar. Kısacası güneş kremi sürmeye vakitleri yok ve bunu zaten gereksiz buluyorlar. Annelerinin onları kremlemesini de ya sevmiyorlar, ya bu durumdan sıkılıyorlar ya da boşuna zaman kaybı olarak görüyorlar. Ne de olsa oyun beklemez.

Nivea-bebek

Güneşin zararlı ışınlarına direkt olarak maruz kalan çocuklar bu yüzden tam anlamıyla sıcaktan kavruluyorlar. Ebeveynleri onları korumaya çalışsa bile gölgede uslu uslu oturan çocuk sayısı çok az.

nivea-bebek 2

Nivea, FCB Brezilya ajansıyla birlikte çocukları güneşin zararlı etkilerine ve ciltte yarattığı yanıklara karşı uyarmak için onların en sevdiği yöntemi yani bir oyuncağı kullandı ve UV ışınlarında cildi kızaran bir oyuncak bebek tasarladı.

nivea-bebek-anne-çocuk

Bu oyuncak bebeğe güneş kremi sürüldüğünde bebek yanmıyordu, kızarmıyordu. Çocukların bebekleri kremlemeye daldığı zamanı boş geçirmeyen anneler ise çocukları güneş kremiyle bir güzel kremlemeyi ihmal etmedi.

İlginizi çekebilecek içerikler