Reklam

Miami Ad School reklamcılık okulu ve 3 garip reklamı

miami-ad-school-espm-miami-ad-school-espm-deodorant-milk-toothpaste-print-372033-adeevee

HAIR

Çoğu reklamın gülünç parodilere benzemekten son anda kurtulduğunu hatta bazen kurtulamadığını ve akla mantığa sığmayan saçmalıklarla dolu olduğunu biliyoruz.

Bu kez bu saçma anları içeren 3 reklam Miami Ad School’un (Miami Reklamcılık Okulu) Güney Amerika kanadı ESPM’in Brezilya ofisleri Sao Paulo ve Rio de Janeiro’da başlayan ve 2 yıl süren senaryo yazarlığı, sanat yönetmenliği, grafik tasarım programlarını tanıtmak için F/Nazca Saatchi & Saatchi Brazil tarafından hazırlandı.

Kampanyanın ilk videosu ‘’Hair’’ adında ve videonun çok basit bir mesajı var: eğer programlarımıza katılırsanız, bir de üstüne üstlük böyle bir fikir ortaya atarsanız enayiler size çok daha fazla para ödemek için sıraya girecektir.

laziness

Eğer saçlar şarkı söyleyebilirse Miami Ad School’un ‘’Laziness’’ reklamındaki tembel hayvanlar da hayli hayli söyleyebilir. Bu fikri ise gerçeğe dönüştüğünü ve pek çok reklamda gördüğünüzü hatırlarsınız. Çünkü hepimiz şarkı söyleyen, dans eden hayvanlarla dolu reklam kampanyaları görmeye alıştık.

Üçüncü ve ‘’Piano’’ adını taşıyan reklamda ise ikiden fazla eli olan ve piyano çalan bir piyanist görüyoruz. Reklam adeta ‘’ Ey Reklamcılık öğrencisi, hayatın böyle olabilir’’ mesajı veriyor. Üçüncü reklamda en dikkat çeken görüntülerden biriyse piyanistin çıplak göğsüne direkt olarak deodorant sıkma sahnesi. Biz deodorantı yıllardır yanlış yerimize mi sıkıyorduk diye düşündürebiliyor.

Reklamların sonunda çıkan ‘’Yes. You will get paid for doing this’’ (Evet bunu yaptığınız için size para ödeyecekler) yazısı da reklamcılık sektörünün saçmalatmasına atıfta bulunan başka bir nokta olmuş.

Miami Ad School’un 2 yıllık eğitim programının Miami, New York, San Francisco, Berlin, Hamburg, Madrid ve Mumbai’de de başlatılacağı biliniyor.

Reklamcılık mesleğiyle ciddi düşünenler değerlendirebilir.

Bunlar da Miami Ad School için hazırlanan ve yazılı basında yer alan reklamlar:

miami-ad-school-espm-miami-ad-school-espm-deodorant-milk-toothpaste-print-372033-adeevee

miami-ad-school-espm-miami-ad-school-espm-deodorant-milk-toothpaste-print-372034-adeevee

İlginizi çekebilecek içerikler