Reklamcılık

HTC global kampanya başlatıyor

1423159072_one-m9-dot-view-case

onem9444.0

HTC, yeni amiral gemisi akıllı telefonu HTC One M9’un tanıtımı için dünya çapında bir kampanya başlattı.

Bu kampanya bu yıl EMEA ödülü alan ajans Sapient Nitro’nun HTC markası için hazırlanan ilk işi olma özelliğini taşıyor. İki reklamdan oluşan kampanyanın ilk reklamı bir sanat galerisinde geçerken ikinci reklam için bir futbol stadyumu uygun görülmüş. Her iki reklam da farklı senaryolardan oluşuyor ve insanların nerede olurlarsa olsunlar, ne yaparlarsa yapsınlar hayattan tam olarak keyif alması gerektiğini anlatıyor.

Galeriye giren bir grup insan içeride koşuşturmaya başlıyor ve heykellerin yanında durup poz veriyor, diğer sahnede ise bir adam işe patenleriyle giderken görülüyor.

Reklamın sonundaki ses ‘’Yalnızca bir hayatınız var, yaşamaya bakın’’ diyor. Sanat yönetmenliğini Lee Williams’ın yaptığı reklamların metin yazarlığını Edward Copeland üstlendi, ayrıca projede kreatif direktör olarak da Mark Hunter görev yaptı. Reklamlar Colonel Blimp üzerinden Truman & Cooper tarafından yönetildi.

HTC Avrupa’nın pazarlamadan ve sponsorluklardan sorumlu başkanı Markus Breglec reklamların harika bir ekip çalışmasıyla ortaya çıktığını ve sonuçtan gurur duyduklarını söyledi.

Kampanya televizyonda, internette, sinemalarda, yazılı basında ve dijital kanallarda yayınlanacak.

İlginizi çekebilecek içerikler