Reklam, Video

Heineken | Bazen herkese bir kahraman lazım

heineken-hero2

I’m holding out for a hero ’til the end of the night. He’s gotta be strong, and he’s gotta be fast, and he’s gotta be fresh from the fight …

80’lerde doğduysanız bu şarkıyı hepiniz hatırlarsınız.

Kadınların dinlerken ‘’Bana bir kahraman lazım ama neredee öyle adamlar?’’ diye iç geçirdiği ‘’I need a hero’’ olarak bildiğimiz şarkının asıl adı ‘’Holding Out for A Hero’’. Bu parçayı 80’lerin sağlam rock şarkıcılarından Bonnie Tyler seslendiriyordu.

Her ne kadar Bonnie Tyler artık ortalıkta gözükmese de kadınların kendilerine bir kahraman bulmak için verdiği mücadele hiç değişmedi.

heineken-hero

Kadınlar, Heineken’in yeni reklam spotunda gittikleri her yerde belki biri sesimizi duyar diye bağıra çağıra bu şarkıyı söylüyorlar ve koltukta sızan, sorumsuz, onlarla ilgilenmeyen erkek arkadaş ya da koca istemediklerini üstüne basa basa belirtiyorlar.

heineken-hero 1

Publicis İtalya tarafından hazırlanan 1 dakikalık bu spotta, Y Kuşağından kadınlar gece kulüplerinde, şehrin sokaklarında, metroda kendinden geçmemiş, uyuklamayan bir ‘’Bay Doğru’’ arıyorlar.

Heineken Amerika CMO’su Nuno Teles, ‘’Sorumluluk bilinci, kontrolünü kaybetmek istemeyen, yüksek motivasyonlu Y Kuşağı bireyleri arasında yaygınlaşıyor. Y Kuşağının bilinçli alkol tüketicileri, karşılarına çıkan fırsatları kendi saygınlıklarını düşünerek değerlendiriyorlar.’’ diyor.

Heineken, 2014’te sorumluluk duygusunu araştırmak için daha genel bir kampanya düzenlemişti. ‘’Drink Less, Dance More’’ (Az İç, Çok Dans Et) kampanyasında 2 gün üst üste bir gece kulübündeki alkol alma alışkanlıkları gözlemlendi. 1. gece kulüpte saat 00.00’dan 02.00’a kadar vasat bir DJ çaldı. O gece 1000’in üzerinde alkollü içki servis edildi. 2. Gece ise mekânda profesyonel ve insanları coşturmayı iyi bilen bir DJ sahnedeydi. Yine aynı saatler arasında çalan müzikler insanları daha çok eğlendirdiği ve dans ettirdiği için o gece 600’ün biraz üzerinde içki satıldı.

Hero:

Drink Less, Dance More:

İlginizi çekebilecek içerikler