Sosyal Reklam

Dünyanın ilk hashtag playlisti uykusuzluğa birebir

uykusuzluk

Saatchi ve Saatchi UAE ajansları, Good Night adındaki içerdiği doğal özlerle uyumaya yardımcı olan ve rahatlatan içecek markası için dünyanın ilk hastagle oluşturulan çalma listesini oluşturdu.

Müziğin, uykusuzluk problemi için iyi bir çare olduğunu biliyoruz. Müzik, beyindeki dopamin salgılanmasına ve vücudun rahatlamasına yardım ediyor. ‘’Good Night’’ içecek markası, uykusuzluk problemi yaşayanların bir araya gelebileceği ve müzik dinlemenin verdiği iyi etkiyle birbirlerine yardımcı olabileceği bir platform oluşturmak istedi.

goodnight-1

#goodnightmusic hashtagiyle açılan topluluğa ulaşmak için Good Night’ın teneke kutularındaki ‘Scan & Sleep’ (Tara ve Uyu) adı verilen QR kodlarını okutmak gerekiyordu. Katılımcılara basit bir tweet gönderildi ve uyumalarına yardımcı olan şarkıların linkini çalma listesine eklenmesi için tweetle paylaşmaları istendi. Bu, yalnızca yepyeni ve insanların ilgisini çeken bir çalma listesi oluşmasına fırsat vermedi, aynı zamanda dünyanın hastag altında oluşturulan ilk çalma listesi ortaya çıkmış oldu.

goodnight-twitter

Bu fikir ilk kez Good Night’ın popüler olduğu Kuveytli kullanıcılarla buluşturuldu. Kuveytli Good Night içicileri yaklaşık 1250 şarkıyla bu listenin oluşturulmasına katkıda bulundu. Kampanya çok başarılı oldu ve şimdi de Avrupa’ya açılıyor. Kampanya Haziran ayı içinde Yunanistan ve Polonya’ya Ağustos’ta ise Almanya’da uygulamaya açılacak.

İlginizi çekebilecek içerikler