Reklam

Çocuk istismarı sır olmaktan nasıl çıkar?

sekret

sekret

The Nobody’s Children Kuruluşu, çocuk tacizine dikkat çekmek için farklı bir yöntem denedi.

Sır, reklamcılıkta merak uyandırmak için sıkça kullanılan bir temadır ve her zaman gizemli bir atmosfer yaratır. Sır olarak gösterilen şeylerin ise açığa çıktığında her zaman eğlendirici olması beklenmez çünkü gerçekler genellikle rahatsız edicidir.

The Nobody’s Children Kuruluşu, Polonyalı reklam ajansı Mccann Worldgroup ile bir araya gelerek ‘’Sekret’’ (Sır) adında bir kampanya hazırladı ve Polonya’daki ‘’Kinoteka’’ sinemasını bu kampanyanın videosunu göstermek için seçti. Sinemaya giren izleyiciler, koltuklarında üzerinde ‘’Sekret’’ (Sır) yazan birer zarf buldu. Bu zarfların içinde altında ‘’Beni ye. Bu bizim sırrımız, kimse bilmeyecek’’ yazan pembe kâğıtlara sarılmış küçük şekerlemeler vardı. İzleyicilerin çoğu küçük ikramlarını zevkle midelerine indirdi.

sekret 1

Ancak bu ‘sır’ aslında eğlenceli bir şey değildi. Mccann Workgroup’un hazırladığı film öncesinde gösterilen reklam başladığında izleyicilerin yüzündeki sevinç, yerini rahatsızlığa ve pişmanlığa bıraktı. Çünkü filmde babası tarafından tacize ve cinsel istismara uğrayan küçük bir kız çocuğu vardı. Ancak rahatsızlık verse de mesaj yerine ulaşmıştı. Çocukların cinsel tacize uğradığı artık bir sır olarak kalmayacaktı ve kuruluş, çocuk tacizine bir salon dolusu izleyicinin de olsa dikkatini çekmeyi başardı.

İlginizi çekebilecek içerikler