Gamification, Marketing

Yetişkinler için IKEA boyama kitabı

ikea-coloring-book1

Dünya çapında yeni bir akım haline gelen yetişkinler için boyama kitabı çılgınlığına IKEA da dahil oldu. Artık, minimalist tasarımdaki İsveç mobilyalarını terapi niyetine dilediğiniz renklerde boyayabilir, hem yeni salonunuzdaki eşyaların renk uyumuna strese girmeden ve ‘’bu renk bununla uyumlu oldu mu ya? Keşke kırmızısını alsaydık’’ demeden karar verebilirsiniz.

ikea

IKEA, bu boyama kitabının 5 sayfasını online olarak yayınladı. Bir dizi ürünün hayali bir tasarımla bir araya getirildiği boyama kitabında mutfak eşyalarından, kanepelere bitkilerden, aydınlatmaya her şeyi bulabilirsiniz.

ikea1

Aslında fikir ilk bakışta güzel görünüyor ama herkesin evinde bulunan ve ‘’biz kendimiz yaparız’’ diye alıp kurulum sırasında bazen cinnet getirdiğimiz IKEA mobilyalarla dolu bir odayı boyamak terapi mahiyetinde olur mu, açıkçası bilemedik. İçinizdeki iç mimarı uyandırmak fikri ise fena sayılmaz. Renklerinizi belirleyip işe koyulabilirsiniz. Ya da sınırların dışına çıkıp yaratıcılığınızı konuşturarak dolapları, kanepeleri fıstık yeşili ya da çingene pembesine boyayabilirsiniz. Karar sizin.

Bu boyama kitabına bir şans vermeyi düşünürseniz buradan indirebilirsiniz.

İlginizi çekebilecek içerikler