Video

Yanlardan azıcık al, ortaları bırak

Bart-Weltmeisterschaft

Picture-1

Babalarımız gençlik yıllarında bıyık bırakırdı. Bıyık denilen şey, karizmanın ayrılmaz bir parçasıydı. Ayran içerken o bıyıkların kenarına bir miktar bulaşsa da bozuntuya verilmeden peçeteyle bir güzel temizlenir, karizmaya kaldığı yerden devam edilirdi.

O zamanlar şimdilerdeki gibi bir karış sakalı yalnızca hacı-hoca takımında görmeye alışıktık. Sakın yanlış anlaşılmasın, bu kesinlikle hipster arkadaşlara yaptığımız bir eleştiri değil. Yalnızca sakalın ve bıyığın yakıştığı ve yakışmadığı erkekler olduğunu düşünmek gerekiyor.

Babalarımız Amerikan filmlerinden, dizilerinden esinlenerek bıyık, sakal bırakırdı şimdilerde de oralarda ne modaysa, hangi trendler takip ediliyorsa burada da aynısı uygulanıyor. Yani geçmişten günümüze moda akımı kavramında değişen pek fazla şey olmadı.

Bıyıklı, sakallı erkekleri beğenirsiniz ya da beğenmezsiniz, sakal-bıyık bırakırsınız bırakmazsınız o sizin bileceğiniz iş ama bu videoda 1800’lü yıllardan günümüze uzanan Amerikan sakal-bıyık tarihçesini yalnızca 2 dakikada izleyebilirsiniz.

İlginizi çekebilecek içerikler