Reklam

Whirlpool: kim demiş babalar ev işinden anlamaz diye?

dad & andy

dad & andy

Digitas LBi ajansı, Whirpool markası için hazırladığı kampanyanın 60 saniyelik spotunda yalnız başına çocuk büyütmek zorunda olan babaların dokunaklı ve inandırıcı portresini çiziyor.

Bu kampanya, araştırma sonuçlarından yola çıkarak hazırlandı. Amerika’da 2.6 milyon evde yalnız babalar ve çocuklarının yaşadığı biliniyor. Pew Research araştırma şirketinin verilerine göre bu rakam 1960’larda 300,000 civarındaydı. Digitas LBi, genellikle yukarıdan bakılan bu kitleye ‘’Dad & Andy’’ kampanyası ile ses vermek istedi.

whirlpool-dad-andy-commercial-600

Reklamdaki baba ise ideal bir baba figürü ya da süper insan karakteri taşımıyor. Andy’nin babası bazen sandviç hazırlarken kenarlarını kesmeyi unutan, bazen işinin oğluyla oyun oynamasını engellediği, fırındaki kurabiyeleri unutup yakan ortalama bir baba.

Dad&Andy2

Reklamda gösterilen mükemmellikten uzak anlar aslında babanın elinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştığını, oğluna bıraktığı notlardan ve hatırlatıcılardan ders alması gerektiğini anlatıyor. Reklamın ürünle bütünleşen kısmı da iyi ele alınmış. Whirpool’un babaların üstesinden gelmesi gereken yorucu ev işlerini kolaylaştırdığı fikri yansıtılmak istenmiş.

İlginizi çekebilecek içerikler