Reklam

THY, Batman, Superman ve Super Bowl 2016

batman v. superman

Bu yıl 50.’si düzenlenen ve dün Santa Clara Kaliforniya’daki Levi’s Stadium’da gerçekleşen büyük bir açılış töreniyle start alan Super Bowl, yalnızca futbol ve atıştırmalıklarla ilgili bir etkinlik değil. Amerika’nın en çok izlenen ve en çok para kazanan etkinliği reklamlarını geniş kitlelerle buluşturmak isteyen markalar için de inanılmaz cazip bir ortam haline geliyor. Amerika Futbol Ligi (NFL) müsabakalarının yer aldığı Super Bowl yalnızca yiyecek, içecek, araba, teknolojik ürünlerle ilgili reklamlarla dolu değil. Super Bowl’da 30 saniyelik bir reklam yayınlamanı maliyeti 5 milyon dolar ve bu yıl 20 milyar dolar üstünde gelir elde edileceğinden söz ediliyor.

Batman-V-Superman-Film-2016

Bu dünya çapındaki büyük ses getiren etkinlikte bir Türk markası da sponsor olarak yer alıyor. Bu marka hangisi olabilir diye fazla düşünmenize gerek kalmadan biz cevabını verelim:

Türk Havayolları…

thy1

Türk Havayolları, Super Bowl’da bu yıl görmeye alışık olmadığımız bir yol seçti ve Batman’in Superman’a karşı olduğu ‘’Batman v. Superman: Dawn of Justice’’ filminin tanıtımlarıyla karşımıza çıktı. Filmin başrollerinde Bruce Wayne (namı diğer Batman) karakterini Ben Affleck, onun can düşmanı Lex Luther karakterini ise Jesse Eisenberg canlandırıyor.

Batman-V-Superman-Bruce-Wayne-Gotham-City-Turkish-Airlines

Bruce, yolculuğa çıkmayı sevenleri Gotham City’ye davet ediyor ve yolunuz bizim köye düşerse gelin bir kahvemizi için diyor. Lex ise bırakın Gotham City’yi, Metropolis’e gelin siz diyor.

thy

Arada filmden küçük kesitler yer alan bu keyifli reklam spotlarını aşağıda seyredebilirsiniz ve dilerseniz ‘’vay arkadaş bizimkiler neler yapmış öyle? Bravo.’’ diye gururlanabilirsiniz.

Son bir bilgi: “Batman v. Superman: Dawn of Justice” 25 Mart’ta gösterime girecek.Filmin Fragmanı:

İlginizi çekebilecek içerikler