Yeni web browser | Perk

Geçen ay Teksas merkezli Jutera Labs firması, ödüllendirme sistemi ile çalışan tarayıcı deneyimini yani Perk’i sunarak başlattı. Her online alışveriş, arama ve paylaşma gibi gündelik hayatta kullandığınız internet servisleri karşılışılığında ödüllendiren bu sistemde Perk puanları (Perk Points) kazanıyorsunuz.Bu puanları bir çok şekilde değerlendirebiliyorsunuz.

perk-odullu-arama-motoru

Puan sistemi, kredi kartı ödül puanları sistemi ile aynı mantıkta çalışıyor fakat bunun için alışveriş yapmanız gerekmiyor. Sadece tarayıcıyı kullanmanız yeterli. Bu puanlar daha sonra starbucks, apple store, Dell, Urban Outfitters gibi 2000’in üzerinde işyerinde kullanılabildiği gibi aynı zamanda kanser dernekleri, otistik destek ve eğitim vakfı gibi yardım kuruluşlarında da kullanılabiliyor. Sitelerinde tüm listeyi bulmak mümkün.

Mac ve Windows kullanıcıları için uygun olan Perk, Google’ın popüler tarayıcısı chrome ile aynı teknolojiyi kullanıyor. Tüm gün internet üzerinden çalışan insanlar için bu yeni tarayıcı elbette oldukça çekici. Sistemin ileri ki günlerde nasıl sonuçlar vereceğini ve genel olarak tepkileri merakla bekliyoruz. Peki siz alıştığınız tarayıcıyı değiştirir miydiniz?

 • http://twitter.com/uluctasci Uluc Tasci

  işin ucunda para varsa değişir valla :)

 • Mustafa Yaldız

  Bu alışveriş yapabilceğimiz liste Türkiyeyi kapsıyor mu ?

  • kreatifdirektor

   Çoğu anlaşmalı mağaza amerikada ama bazı online alışveriş siteleri var muhtemelen onlarda kullanılabilir. http://www.perk.com üzerinden en altta yer alan stores kısmından mağaza ve eticaret sitelerini inceleyebilirsiniz.

 • Abdi Baktur

  arkadaşlar şöyle bir dururm var tanıtımdaki gibi öyle kolay işlemiyor puan birde chrome göre gerçekten çok yavaş ve takılıyor kurmadan önce bi düşünün.