Reklam

Süper Stajyer ilanlarına bir yenisi ekleniyor

super-stajyer

Bugün Türkiye’nin büyük ajanslarından birinin stajyer alım hikayesini yayınladık.

Güvenilir bir kaynaktan aldığımız bilgiye göre Türkiye’nin en büyük reklam ajanslarından biri yakın zamanda stajyer alımı yapacakmış. Oldukça ilginç bir yöntemin izleneceği stajyer alımına başvurular kısa zamanda duyurulacak. Edindiğimiz bilgiye göre alınan stajyerlerin Türk insanın beğeneceği reklamlar üretmesi ve / veya üretim ekiplerinde yer alması isteniyor. Stajyer alımı öncesinde yapılan anketler, yüz yüze görüşmeler, focus gruplar sonucunda türk insanın hangi tip reklamlardan hoşlandığıyla alakalı uzun bir çalışma yapılmış.

Elde edilen ham verilerin İsviçre’den getirilen bir programa yüklenmesiyle şu sonuçlar elde edilmiş.

Türkler reklam izlerken gülmeyi seviyor. Gülünç ve komik reklamlar markaların satış grafiklerinde güçlü etkiler yaratıyor.

Elde edilen diğer sonuçsa cinselliğin yer aldığı reklamlar toplum tarafından daha uzun süre hatırlanmakla kalmıyor aynı zamanda reklam bilimine olan ilgiyi de arttırıyor.

super-stajyer

Ajans bu verilerin ışığında başvuran adayları bir dizi testten geçirecekmiş. Bu testlerden başarıyla geçenler arasında atılacak yazı-tura sonrası 6 kişi stajyer olarak alınacakmış. ( Birileri 5 alıyor, bizim ne eksiğimiz var. Biz de 6 alıyoruz demişler.)

Net olmamakla beraber ulaşabildiğimiz testlerden bazıları aşağıda yer alıyor:

1 – Anıra anıra yani çok içten bir şekilde güleceksiniz. ( Bunun için bir makina getirmişler, içtenliğinizi ve gülmenizin gücünü ölçecek)

2 – Fıkra anlatacaksınız. ( Tüm ajans toplanacak sizi dinleyecek, güldüremezseniz başarısız olmuş sayılacaksınız.)

3 – Adaylar gruplar halinde toplantı odasına alınacakmış, toplantı odasında gereksiz yere espri yapıp gülünç duruma düşeceksiniz. ( Focus Grup odası olduğundan cam duvarın arkasından izlenerek puanlandırılacakmışsınız.)

4- Size cinsel içerikli reklamlar gösterilecekmiş, kim ayak ayak üstüne atarsa yada yüzü kızarırsa testi geçemeyecekmiş.

5 – Cinsel uzuvların isimlerini kullanmadan bir reklam metni yazmanız istenecek, yazdığınız reklam metnini tüm adaylara karşı okuyacaksınız. ( Adayların retina hareketlerindeki değişimlere göre puan alacaksınız – Kullanılacak teknolojiyi öğrenemedik)

6 – 10 adet diğer duygulara hitap eden reklamı yeniden kurgulayıp cinsellik merkezli hazırlayacakmışsınız. ( amacı nedir bilemiyoruz)

 

Not: Daha fazla bilgiye ulaştıkça bu haberimizi güncelleyeceğiz.

İlginizi çekebilecek içerikler

 • zoro

  Bu hneyin kafası lan ?

 • asteriksman

  Oldu olucak indirip şeyine baksınlar bide

 • hös

  Ne seçiyo lan bunlar?

 • Anonim Kullanıcı

  Zaytung işi olmuş bu…

  • kreatifdirektor

   Amacımız TBWA’nın stajyer alım öyküsüne gönderme yapmaktı. Evet Zaytung benzeri bir haber oldu.

 • a

  biz de istiyoruz taş devri bize de.

 • çiko

  işte bunlar hep sex

 • değişik

  Başka istek? (bayağı maymun ediyorlarmış :) bu arada haber iyiy olmuş, ellerinize sağlık…

 • Hikmet Güngör

  Böyle yaparak fikir çıkarma sunma ve düşünmekten sogutuyorlar insanları .