Reklam, Teknoloji

Sigarayı azaltmayanlar artık Juul var

juul-e-sigara 2

Çoğumuz sigaraya o ya da bu şekilde başladık. Ortaokul, lise dönemlerine denk gelen sigaraya başlama zamanlarımızda çevreden, arkadaşlarımızdan ne kadar etkilendik bilmiyoruz. Belki anne-babalarımıza özendik de farkında değiliz. Belki de yalnızca havalı görünmek istedik. Her neyse… Bu haberimiz sigara alışkanlığından vazgeçemeyenlere geliyor.

juul-e-sigara 3

Tütün ve nikotin ihtiyacının bambaşka bir şey olduğunu biliyoruz. Sigara bırakmak için çeşitli ilaçlar ya da nikotin bantları denemiş ama başarısız olmuş olabilirsiniz. Çünkü en nihayetinde sigarayı bırakmak irade işi ve sabır gerektiriyor.

juul-e-sigara

Sigaradan tamamen kopamayanlar, ciğerlere ille de bir duman çekmeliyim diyenler için tasarlanan elektronik sigara Juul (İngilizcedeki ‘jewel’ kelimesinin telaffuzuyla aynı okunuyor), bir Marlboro ya da Camel etkisi yaratmıyor ancak günde bir paketten fazla sigara kullananların sigara içme isteğini törpüleyebiliyor.

juul-e-sigara 1

50 dolarlık Juul, değiştirilebilir katmana sahip elektronik bir cihaz hatta dumanı da olmasa sigaradan fersah fersah uzak diyebiliriz. Pax Labs tarafından tasarlanan Juul’un içimi sigaradan çok nargileye benziyor. Canınız her sigara çektiğinde bu elektronik aleti çalıştırıp duman ihtiyacınızı karşılayabiliyorsunuz. Juul, şarj edilebilir bir pile ve likiti bitince doldurmaya yarayan bir besleme yuvasına sahip.

juul-elektronik-sigara

İlk reklamı çok cool olan Juul, elektronik sigaranın başarısızlığını yıkmak ve bu piyasayı ele geçirmek istiyor.

Sigarayı bırakmak, en azından azaltmak istiyorsanız Juul’a bir şans verebilirsiniz.

İlginizi çekebilecek içerikler