MINI'nin Tokyo "Getaway" Açıkhava Oyunu

Duygularımıza yönelik yapılan iletişim kampanyalarının, itinalı planlanması sonucunda başarıya ulaşabileceğinin somut bir örneği olan MINI Case’inde doğamız gereği sahip olduğumuz ilkel avlanma ve  hayatta kalma içgüdülerimizin dengeli yansıtılması, modern dünyamızda eğlenceli ve sportif bir görünüme bürünmekte.

Geçen sene ( 31 Ekim - 7 Kasım 2010 tarihleri ​​arasında) İsveç’te  gerçekleşen MINI Countryman‘nin lansman ve pazarlama kampanyası, 2001 yılında yeniden yapılandırılan MINI ‘nin marka değerini sevenlerine seslenerek başarılı bir şekilde gerçekleşmişti.

90 ülkeden minigetawaystockholm.com websitesi üzerinden takip edilen oyuna 11.413 kişi katılırken, oyunda geçen ortalama  kişi başına süre 5 saat 6 dakika olarak tespit etmişler.

 

 

Sanal MINI,  oyun içerisinde fiziksel olarak aklaşık 1.500  kilometre taşınırken  İsveç’teki satış kampanyası sonunda, ilk çeyrekte MINI satışlarında 108%  artış gözlenmiş. Böylece MINI , İsveç’te satış rekorunu elde ederek kampanyasının sonuçlarını olumlu olarak alabildi.

 

Nasıl Oynanıyor?

Uygulama ile yeri belirlenen MINI’nin koşarak peşine düşüyoruz :)

 

Oyunu zorlaştırmak için: Diğer oyuncular ve MINI arasında 50 metre mesafemizin olması gerekli.

 

Bu arada 50 metre içerisindeki rakiplerin de MINI’yi çalma ihtimali var..!

Eğer sanal MINI, bir hafta boyunca oyunu oynadıktan sonra akıllı telefonunuzda kalırsa gerçek MINI’yi kazanıyorsunuz.

 

Küresel alanda “Getaway”  ile  “genç ruhlu ”  hedef kitlesine yönelik  konum tabanlı iPhone Game Stockholm uygulamasının benzeri, Tokyo’ya da uyarlandı.

Hedef yepyeni bir  MINI Coupe..!!

 Ajansları Jung von Matt ekibi, Tokyo’da çok daha iddialı. Yarış alanını 32 kat arttırarak 240 kilometre karelik bir oyun alanı oluşturmuş. :)

03 Aralık 2011  tarihinde başlayacak oyunda  dokuz gün boyunca ellerinde  akıllı telefonlarıyla  kullanıcılar,  ” avları ” sanal MINI Coupe’yi yakalamak için mücadele edecekler. Tokyo ayağına bu sefer Android’in yanı sıra iOS iPhone  eklenmiş. Yaklaşık  13.000.000 nüfuslu şehirde katılım kim bilir ne kadar olacak…?

 

 

Künye

 

Advertiser/Client: MINI
Product/Service: MINI COUNTRYMAN
Entrant Company: JUNG von MATT Stockholm, SWEDEN
Sales Promotion/Advertising Agency: JUNG von MATT Stockholm, SWEDEN
Creative Director: Johan Jäger
Art Director: Daniel Wahlgren
Copywriter: Magnus Andersson
Account Director: Jan Casserlöv
Planner: Leon Phang
Visual Director: Daniel Forero
Final Art: Jon Palmqvist
Project Manager: Ida Modin
Media Agency: Carat
Production Company App: Monterosa
Production Company Web/Backend Suddenly
Production Company Film: Duo Blau

 

MINI FaceBook

 

İlginizi çekebilecek içerikler