Dijital Pazarlama

Puma’nın yeni kampanyasındaki turuncu şeyler de ne?

wersm-puma-debuts-shoppable-video-657x360

 

276757_1_800

Günümüzde başımızı çevirdiğimiz her yerde alışverişe dair bir şeyler görebiliyoruz. Markalar da bunun farkında ve artık içerik üretirken teknolojinin her türlü nimetinden faydalanıyor. Hemen hemen her marka satışlarını ve görünürlüğünü arttırmak için yeni çılgınlıkların ve daha dikkat çekici şeylerin peşinde. Teknoloji çılgınlığı kervanına katılan son marka ise spor giyimin vazgeçilmezi Puma oldu.

Puma’nın ilginç reklamında İngiliz futbolcu Adam Lallana rol alıyor. Reklam videosunda Lallana Puma’nın son koleksiyonundan kıyafetler giymiş bir şekilde koleksiyon hakkında konuşurken görülüyor.

İşin ilginç kısmı ise futbolcu konuşurken eşofmanın ya da ayakkabının üstünde beliren turuncu ve tıklanabilir dairelerin görünür olması. Bu daireler sayesinde, reklamı seyreden Puma severler Lallana’nın giydiği ürünleri sosyal medya ağları üzerinden paylaşabiliyor ya da direkt olarak JD Sports’un web sitesinden satın alabiliyor.

Bu teknoloji, Smartzer firması tarafından hayata geçirildi. Reklamda yer alan ürünler bu şekilde sipariş edilebilir ve satın alınabilir hale gelmiş oldu.

Fashion & Mash’e göre Puma’nın yeni videosu % 6.9 konuşma oranına ulaştı ve tıklama başı maliyette e-ticaret endüstrisi standartlarından 24 kat daha fazla kazandı.

İlginizi çekebilecek içerikler