haber

Pandalara Sarıl, Ayda Binlerce Dolar Kazan

panda1

Ayda 32,000 dolar kazanmak için neler yapılabilir? İlk etapta aklınıza muhtemelen bir firmadaki bir sürü İngilizce kelimenin peş peşe eklenmesinden oluşan ve telaffuz etmesi ayrı bir havalı duran üst düzey yöneticilik pozisyonları gelecektir. Ancak size bahsedeceğimiz bu iş sandığınız gibi bir iş değil. Çin’de yaşayan ve Giant Panda Protection ve Research Center’da (Dev Panda Koruma ve Araştırma Merkezi) çalışan bir kadın yalnızca pandalarla ilgilenerek ve onlara sarılarak ayda 32,000 dolar para kazanıyor.

panda-sarılmacısı

Şu an, ‘’Yaşasın panda bakıcılığı! Yarın hemen Çin’e taşınıyorum ve panda bakmaya başlıyorum. Zaten plaza hayatı beni fena baydı.’’ dediğinizi duyar gibiyiz.

Yalnız hatırlatmakta fayda gördüğümüz bir konu bulunuyor. Bu işin yalnızca bir tek amacı var ve o amaç da yılın 365 gününü pandalarla geçirip onların üzüntülerini ve sevinçlerini paylaşmak. İlk bakışta çok kolay bir iş gibi görünebilir fakat oldukça yorucu ve büyük sabır gerektiren bir meslek.

panda

China Daily’de yer alan rapora göre bu görevi yapmak için başvuran adayların büyük şehirlerde yaşayan beyaz yaka çalışanlar olmasına dikkat ediliyor. İstedikleri şeyi istedikleri an yemeye alışık olan plaza çalışanının dev pandaların koruma altına alındığı bu merkezde çok fazla seçeneğe sahip olmadığı da belirtiliyor.

Yani başvuru yapacaksanız yemek yeme alışkanlıklarınızı gözden geçirmenizi tavsiye ederiz.

İlginizi çekebilecek içerikler