Reklam

Nike’tan kadınların mücadelesini içselleştiren kampanya

Nike_Better-for-it-e1429066017393

Nike_Better-for-it-e1429066017393

Wieden + Kennedy tarafından hazırlanan ve ‘Better for it’’ adını taşıyan Nike Women kampanyası, koşu yapmayı seven ve karşılaştıkları zorluklar karşısında yılmayan kadın atletlere övgü mahiyetinde.

Reklamda maratonlara katılan, spor salonunda günlük rutin antrenmanını tamamlayan ya da yoga kursunda vücut dengesi kurmayı öğrenmeye çalışan atletlerin iç sesleri yer alıyor ve reklam bu kadınların egzersizler esnasında motivasyonlarını koruma mücadelelerini çok iyi bir biçimde yansıtıyor.

Spotta, kadınların negatif düşüncelerle, güvensizlikle ve şüphelerle olan savaşı anlatılıyor. Sonunda zafer kazanan kadınlar oluyor ve ‘’Let’s do it, again’’ (Bunu yine yapalım) diyorlar.

NTC_90Day_Better_For_It_Challenge_2_native_600

Reklam kampanyasının kadınlar arasında fazlaca beğenildiği, markanın YouTube yorumlarından da belli oluyor. Bir kullanıcı: ‘’Reklamda, bitiş çizgisine ulaşan koşucu daha dün aklımdan geçen düşüncelerin aynısını düşünüyor! Yarışı tamamlayabileceğimi ben de düşünmemiştim ama kendi yaş grubumda 3. oldum!’’ diyor.

Reklam, Nike’ın daha atletik odaklı diğer reklamlarından ayrılıyor ve kadınların spor ya da egzersiz yaparken eğlenmelerini ve kendilerine güven duymalarını öğütlüyor.

#betterforit hashtag’iyle desteklenen kampanya, bir yandan da herhangi bir spor müsabakasında katılan kadınların kendi sınırlarını daha çok zorlaması için onları teşvik etmek istiyor.

İlginizi çekebilecek içerikler