Fotoğraf, Tasarım

LEGO’yla Yaratılan Minimal Oyun Dünyası

6-lego-photo-project-michal-kulesza

Polonya’nın Bialystok kentinde yaşayan grafik tasarımcı ve fotoğrafçı Michal Kulesza, içindeki LEGO aşkını sanat eserlerine çevirmeye karar vererek ‘’LEGO Photo Project’’ (LEGO Fotoğraf Projesi) adındaki çalışmayı gerçekleştirdi.

Geçtiğimiz Kasım’dan beri devam eden projede her gün kullandığımız eşya ve araç gereçlerden, tükettiğimiz yiyecek içeceğe, giydiğimiz kıyafetlere kadar aklınıza gelebilecek her şeyi eğlenceli bir şekilde bu küçük bloklarla adeta yeniden yaratan sanatçının çalışmaları sizi iş hayatından uzaklaştırıp çocukluğunuza doğru kısa bir yolculuğa çıkaracak.

Kulesza projesi ve favori oyuncağı hakkında, ‘’Çocukluğumdaki en iyi oyuncak LEGO’ydu. İlk LEGO setimi 7 ya da 8 yaşında inşa etmeye başladım. LEGO’yla oluşturulabilen limitsiz olasılıkları seviyorum. Aklınıza gelebilecek her şeyi inşa edebiliyorsunuz. Basit bir oluşumu ilerleterek gerçekten çalışan makineler haline getirebiliyorsunuz.’’ diyor.

İnsanları gülümsetmek istediğini belirten fotoğraf sanatçısı, fotoğraflara göz atanları garip fikirleriyle şaşırmak istediğini söylüyor.

Çoğumuzun çocukluğunun bir parçası haline gelmiş LEGO projesini ve ortaya çıkan birbirinden keyifli fotoğrafları aşağıda görebilirsiniz.

Oyun Zamanı!

2-lego-photo-project-michal-kulesza

lego-sugarcube

3-lego-photo-project-michal-kulesza

4-lego-photo-project-michal-kulesza

7-lego-photo-project-michal-kulesza

lego-cupcake

1-lego-photo-project-michal-kulesza

lego-camera

lego-car-key

lego-cigarettes

lego-cleaning

lego-comb

lego-flipflops

lego-keyboard

lego-lights

lego-shopping

lego-drying

lego-tie

İlginizi çekebilecek içerikler