Reklam

Kişiye Özel Toyota RAV4 Reklamları Facebook’ta

toyota-rav4

Aksiyon filmleriyle ünlü Amerikalı aktör ve Hollywood yıldızı James Marsden, Toyata’nın yeni RAV4 Hybrid model aracının Facebook tanıtımı için kamera karşısına geçti ve RAV4 Hybrid’in tanıtımı için Facebook profilleri incelenerek 100’den fazla farklı video kombinasyonu üretildi.

new-Toyota-RAV4-lumberjack

Buradaki asıl amaç ise herkese hitap edebilecek nitelikte, öznel hedefe yönelik Facebook reklamları ortaya çıkarmaktı.

toyota-hybrid

X-Men serilerindeki, gözlerinden enerji yayan ve bu yüzden sürekli koyu kırmızı renkli camlı gözlük takan Scott Summers karakterinden aşina olduğumuz James Marsden, otomobil markası Toyota için çekilen reklam spotlarında sürekli değişen yoğun bir üslupla karşımıza çıkıyor. Saatchi & Saatchi Los Angeles reklam ajansının ortaya çıkardığı bu reklamlar oldukça kişiye özel reklamlar.

Toyota-RAV4-Hybrid-Lumberjack

Ajans, bu reklamları hazırlamak için insanların Facebook’ta paylaştığı çeşitli hobilerden yola çıktı ve farklı hobilere göre 100’den fazla kısa video hazırlandı. Kullanıcıların Facebook profillerindeki ilgi alanlarına bağlı olarak üç farklı klip birleştirildi ve tek bir spot haline getirildi. Cloneless Media, görsel unsurlar için Portland Oregon’lı VFX kolektifi ve seri post-prodüksiyon aşamaları için bu alanda uzmanlaşmış bir prodüksiyon şirketi ile birlikte çalıştı.

İlginizi çekebilecek içerikler