Reklam

KFC tepsileri akıllı telefon klavyesine dönüşürse…

KFC_TRAYTYPER 3

KFC_TRAYTYPER 3

Dünyanın problem yaşadığı bir duruma sonunda çare üretildi: süper ince, şarj edilebilir bir Bluetooth klavye fast food menünüzle birlikte tepside geliyor. Akıllı telefona bağlanabiliyor ve yağ olmuş parmaklar telefon ekranına sürülmeden internete girilebiliyor. KFC’nin Tray Typer adını verdiği bu klavye dünyaca ünlü fast food zincirinin Almanya’daki reklam kampanyasının bir parçası.

KFC_TRAYTYPER

Yağ emici kâğıdın yüksek teknolojili bir katmanla yer değiştirdiği bölme tepsilere yerleştirildi. Kampanyayı hazırlayan Serviceplan, bu tepsilerin çok popüler olduğunu ve yeni restoranın açılış haftasında tepsilerin kapış kapış eve götürüldüğünü belirtti.

KFC_TRAYTYPER 2

Tray Typer klavye biraz uçuk bir fikir gibi gelebilir ama şu anki teknolojiyle bu mümkün. Yani bu durum bilimkurgu filminden fırlamış bir sahne değil.

KFC_TRAYTYPER 1

Geçtiğimiz yıl da KFC Japonya’da klavye, fare ve USB çubuğu şeklinde bir reklam kampanyası ürünü hazırlamıştı ve bunların her biri kızarmış tavuk parçaları biçimindeydi. O kampanyayla kıyaslanınca bu daha akla mantığa yatkın görünüyor.

 

İlginizi çekebilecek içerikler