Açıkhava, Reklam

İnteraktif park çözümü | Leo Burnett Germany

Fiat-park-billboardu

Yanınızda size ‘’Gel, gel, geel! Hoop!’’ diyecek eşiniz dostunuz yoksa aracınızı paralel olarak park etmekte zorlananlardan mısınız? O zaman Fiat’ın Leo Burnett Germany tarafından yaratılan billboardunu park etmenize yardımcı bir arkadaş gibi düşünebilirsiniz.

Ajans, dijital bir ekranı özel olarak hazırlanan bir yazılımı ve sürücülerin arka tamponlarıyla arkalarındaki araç arasındaki mesafeyi ölçebilen sensörlerle birleştirdi. Projeksiyon olarak ekrana yansıtılan insan figüründeki yardımcılar, sürücülere park esnasında arabadan inip yardım eden arkadaşlarını aratmadı.

Fiat-yaşlı-ve-bilgin-adam

Bu basit ve akıllıca konsept, Fiat’ın Parking Assist (Park Asistanı) teknolojisini tanıtmak için geliştirildi. Fiat’ın park sisteminde araç geri geri gelirken arkada bir nesne ya da kişi varsa sistem alarm veriyor.

Fiat-tavşan-kostümlü-kadın

Billboardda yer alan sanal asistanlar bisiklet sürücüsü, çocuk, yaşlı ve bilgin bir adamdan oluşan farklı karakterlerdeki avatarlar şeklinde hazırlandı. Hatta içlerinden bir tanesi, dar ve kısa bir tavşan kostümü giyinmiş, tavşan kulakları takmış bir kadındı. Belki de bu hafif seksi görüntü sürücülerin park ederken daha çok tehlike atlatmasına sebep olmuştur. Kim bilir?

İlginizi çekebilecek içerikler