Açıkhava

Instagram filtrelerinin tadı olsa neye benzerdi?

insta candy 3

insta candy 3

Instagram filtrelerinin tadının olabileceğini hiç düşündünüz mü? Grey İstanbul ajansı, oluşturduğu filtre bazlı otomatik bir makine ortaya çıkararak Instagram filtrelerinin şeker tadında olduğunu göstermek istedi.

İstanbul merkezli ajans, yaratıcılığı bir tık öteye götürdü ve pek çoğumuzun tutkusu haline gelen Instagram ve fotoğraflara efekt verdiğimiz filtrelere özel şekerler hazırladı. Bu projesiyle Kristal Elma’ya katılan ajansın otomatik makinesinin üzerinde de kampanyayı yansıtan rengârenk çizimler yer aldı.

insta candy 2

Ajans, insanlardan selfie çekip bu selfie’leri Instagram’a yüklemelerini ve bir de filtre kullanarak #instacandy hastag’i altında paylaşmalarını ve katılımcıları tatlı hediyelerini almak için makinenin bulunduğu yere davet etti.

Her filtreye farklı lezzette bir şeker atanmıştı, bu yüzden her kişi seçtiği Instagram filtresine göre farklı şekerler aldı. Fotoğraf yükleyen ancak filtre kullanmayan katılımcılara ise boş bir kutu verildi çünkü tadına bakmak istedikleri filtreyi seçmemişlerdi.

insta candy 1

Instagram hashtag’i ve ağızdan ağıza yayılan kampanyayla başarıya ulaşan ajans, katılımcıların 450 fotoğrafını 450 hediye şeker kutusuyla ödüllendirdi. Bu etkinlik boyunca #instacandy hashtag’i en popüler hashtag haline geldi ve katılımcıların yüzünde kocaman birer gülümseme bıraktı.

İlginizi çekebilecek içerikler