Reklam

Hendrick’s Gin ve salatalık şeklindeki zeplin

hendricks-gin-salatalık-zeplin

Alkollü içecek markası Hendrick’s Gin, modern çağın sıkıcı seyahat yöntemlerine heyecan katmak için dünyanın ilk uçan salatalığını yarattı.

Yaklaşık 40 metre uzunluğundaki saatte 35 kilometre hız yapan bu uçan salatalık Amerika’nın 13 eyaletini ziyaret edecek ve sınırlı sayıdaki cin severe bu hava aracında içki içme keyfi tattıracak.

Hendrick’s Gin’in salatalık şeklindeki zeplini 14 Haziran’da, tesadüfen(!) İngiltere’de National Cucumber Day (Ulusal Salatalık Günü) olarak kutlanan günde New York’da olacak.

hendricks-gin-salatalık-zeplin

Hendrick’s Gin, logosunda yer alan gül figürünün yerine neden salatalığı tercih ettiğini ise gül şeklindeki zeplinleri uçurmanın daha zor olmasıyla açıklıyor.

Hendrick’s, 1999 yılında ortaya çıktı. Daha öncesinde ise ilk cin şişeleri ilaç şişelerini andırıyordu. Bu nostaljik şişe zaman içinde yerini korudu ve İngiltere’nin en popüler içkilerinden biri haline geldi. 1751’de çıkarılan yasa ile birlikte cin maalesef İngiltere’de yasaklandı. 1785’te ise İngiliz kanalı el yapımı bir balon ile bir uçtan bir uca cin içen bir mucit tarafından kat edildi.

Cinin eski parlak günlerini her ne kadar salatalık şeklinde olsa da zeplinle anmak isteyen marka insanları zeplinin ilham verdiği kokteylleri yudumlamaya ve gökyüzünde aheste aheste süzülmeye çağırıyor.

İlginizi çekebilecek içerikler