Reklam

Günün Reklamı | Adam ve Köpek

Screen Shot 2015-06-04 at 15.40.45

DDB Arjantin ajansı, duygusal bir reklam kampanyasına imza etti ve gönül tellerini titretmeyi başardı. Ajansın Whitehouse Post tarafından editlenen bu dokunaklı reklamının adı ‘’The Man & The Dog’’ (Adam ve Köpek) ve ülkenin önde gelen organ bağışı kuruluşlarından biri için organ bağışı bilincini geliştirmek adına hazırlandı.

DDB Arjantin’in Cuma günü YouTube hesabına yüklediği reklam, kısa sürede dünya çapında milyonlarca izlenme rakamına ulaştı.

Reklamda, yaşlı bir adam ve o nereye giderse peşinden gelen köpeğinin hikâyesi anlatılıyor. Yaşlı adam, arkadaşlarıyla birlikte oturmak için bir dükkâna girdiğinde bile köpeği onu yalnız bırakmıyor ve kapının önünde bekliyor. Sahibi de köpeğini her seferinde ödüllendirmeyi ihmal etmiyor.

yaşlı-adamı-bekleyen-köpek

Bu mutlu dostluk yaşlı adamın birden bire hastalanıp hastaneye kaldırılmasına kadar güzel bir biçimde ilerliyor.

ambulansın-peşindeki-köpek

Ama ne yazık ki köpek hastaneye alınmıyor ve dışarıda beklemek zorunda kalıyor. Köpeğin sahibine duyduğu sevgi ve sadakat hiç azalmıyor ve bu sevimli varlık yaşlı adamı yağmurda çamurda gece gündüz beklemeye devam ediyor.

yağmurda-hastane-kapısında-bekleyen-köpek

Köpeğin sahibini görme umudunu yitirdiği bir anda hastane kapısı açılıyor ve tekerlekli sandalyedeki bir kadın ortaya çıkıyor.

köpeğin-donöre-bakışı

Kafasını kaldırdığında gözleri kadınınkiyle buluşan köpek koşuyor ve kadını teşekkür edercesine selamlıyor.

köpeğin-donörü-selamlaması

Bu sırada ekran kararıyor , ‘’Become an organ donor’’ (Organ bağışı yapın) yazısı görünüyor ve tekerlekli sandalyedeki kadının organ bağışı yaparak köpeğin sahibi ihtiyar adamı kurtardığı ortaya çıkıyor.

köpeğin-donörü-selamlaması 1

Reklam, herkesi organ bağışlamaya ikna edemeyecek olsa bile ulaştırmak istenilen mesajı yerine ulaştırıyor.

İlginizi çekebilecek içerikler

  • murat

    Köpeğin sahibi organlarını bağışladığı için kadını kurtarmış, köpek, sahibini o kadında hissettiği için kadına koşuyor da olabilir.