Göğüs dövüşü mü yoksa köpek dövüşü mü kazandı?

köpek-dövüşü 1

köpek-dövüşü

İspanya’da gizli ve yasa dışı köpek dövüşleri yaygın olarak yapılıyor. Bu dövüşlerde iki köpek birbirlerine ölümüne saldırıyor ve dövüş biri diğerini parçalayana ya da öldürene kadar devam ediyor.

köpek-dövüşü 1

Change.org’da köpek dövüşlerini destekleyen sayfanın kapatılması ve buna göz yuman Facebook’a seslerini duyurmak için 50.000 imza toplayan bir grubun ardından bir genç sosyal medyada bu konuya ilgi çekebilmek için farklı bir yöntem buldu.

köpek-dövüşü 2

Boobfights vs Dogfights’ (Göğüs dövüşleri köpek dövüşlerine karşı) adında bir kampanya başlatan genç hangi sayfaların daha önce kapatıldığını bu şekilde anladı. Boobfights (göğüs dövüşü) sayfasında ilgi yoğundu cinsel obje olmaktan kurtulamayan kadın vücudu ve dolayısıyla göğüsler fazla ilgi çekiyordu.

köpek dövüşü 3

Facebook sayfadaki kadın göğsü görsellerini sansürlemeye çalışırken, kullanıcılar #boobsvsdogs hashtag’i ile kendi zaman tünellerinde bu fotoğrafları paylaşmaya başlamıştı bile.

köpek-dövüşü 5

Yalnızca saatler içinde 20,000 like alan ‘Boobfights’ sayfası yerel haberlere çıktı ve Facebook 8 saat içerisinde hem Boobfights hem de Dog Fights sayfalarını kapattı ve kampanya amacına ulaşmış oldu.

İlginizi çekebilecek içerikler