Reklam

Facebook autoplay’e uygun reklam budur

captain-obvious-hotels.com-reklam

Markalar ve içerik yaratıcıları için Facebook’un autoplay (otomatik oynatma) özelliğine sahip videoları – videoların sessiz oynatıldığı kısmını gözden kaçırmayanlar için – bereketli bir okyanusa dönüştü.

hotels-com-facebook-autoplay-reklam

Kullanıcıların videonun sesini açmasını beklemek istemeyen reklam yaratıcıları (ayrıca izlerken kim videoların sesini açıyor ki?) sessiz olarak izlendiğinde de altyazılar ve bilgilendirici animasyonlarla keyif veren video klipler hazırlamaya başladı.

Facebook autoplay reklamları kervanına katılan son marka ise Hotels.com oldu. Crispin Porter + Bogusky ajansıyla çalışan marka için sessiz ve otomatik oynatılan, iki videodan oluşan bir reklam kampanyası hazırladı.

Spotların ilkinde (sessiz) konuşmacı Captain Obvious, piyano başındaki yerini alıyor ve videoyu otomatik oynatmadan çıkarmayan izleyiciler için piyano çalmayı bilmediğini, aslında tuşlara rastgele bastığını, iyi ki çıkan sesi duyamadıklarını söylüyor. Sesli de sessiz de olsa markanın reklamlarda duyurmak istediği mesaj, istenilen yere ulaşmış.

Videoların birini buradan:

Diğerini ise buradan izleyebilirsiniz ve etkisini görmek için isterseniz izlerken sesini kapatabilirsiniz.

İlginizi çekebilecek içerikler