Augmented Reality

Evinizde bisiklete binerken Kars’a gidebilir misiniz?

widerun

vrcyc9876

Bisiklete binme kavramını kökten uca değiştirecek sanal gerçeklikle tanışın.

İtalya merkezli ekip tarafından geliştirilen yenilikçi bir ürün sayesinde sanal gerçeklikle uyumlu hale getirilmiş gerçek bisiklet ve Oculus Rift gözlük bir araya geliyor ve ortaya muhteşem bir deneyim çıkıyor.

Sonuç olarak bisikletiniz evin içinde sabit bir haldeyken siz dağ, bayır, deniz kenarı, şehir merkezleri gibi sayısız mekânda ama evinizin konforunda bisiklete binmenin keyfini çıkarıyorsunuz ve aynı zamanda bu yolculukları gerçekleştirirken pedal çevirdiğiniz için ter atabiliyorsunuz.

widerun-cover

Widerun adı verilen sistemi başka bir gerece ihtiyaç duymadan kullandığınız bisiklete monte edebileceksiniz.

Mikro kontrolörler kullanan Widerun platformu birbirinden farklı vites, hız değişikliği seçenekleri ve dayanıklılık efektleriyle birlikte sizleri evinizden çıkmadan bisiklet yolculuklarına çıkarmayı garantiliyor. Sanal gerçekliğin içine tekerleklerle girmenize fırsat tanıyor.

IMG_7722-800x534

Oculus Rift’e ek olarak Samsung Gear VR ile de uyumlu çalışabilen sistemi gözünüzdeki ekran yetersiz geldiğinde geniş ekran televizyonlara da bağlayabiliyorsunuz ve daha önce hiç çıkmadığınız bir bisiklet macerasına başlıyorsunuz.

Farklı bölgelerde, farklı koşullarda bisiklete binmeyi hayal edenler için Widerun çeşitli mekânların yer aldığı çeşit çeşit senaryolar oluşturmayı da ihmal etmemiş. Yaratılan bu farklı mekânları oluşturulan sanal mağazadan satın alabiliyorsunuz.

İlginizi çekebilecek içerikler