Açıkhava

Esnemek bulaşıcıdır diyen billboard

bulaşıcı-billboard

bulaşıcı-billboard

Brezilyalı ajans Lew’Lara\TBWA tarafından hazırlanan interaktif billboard kampanyası, sabah miskinliğini üzerinden atamayan ve bir kahve içmeden ayılamayanları hedef aldı. Aslında amaç Cafe Pele markasının tanıtılmasıydı.

Lew’Lara\TBWA, Sao Paulo’da yer alan ve işlek bir metro istasyonu olan Fradique Coutinho’ya üstünde hareket sensörlerinin bulunduğu dijital panelli bir billboard yerleştirdi. Sabahın erken saatlerinde işe gitmek üzere metronun yolunu tutan yolcuları gören billboard esnemeye başlıyordu.

Esnemek bildiğiniz gibi bulaşıcı bu sebeple billboard’da esneyen yüzler gören yolcular da kendilerini tutamadı ve esnemeye başladı. Herkesi bir esneme aldığı anda Cafe Pele’den ürün örnekleri sunmak için görevlendirilen güzel hanım kızlar ellerinde kahvelerle etrafta dolaşmaya başladı ve ağızları yırtılıncaya kadar esnemeye başlayan ve uykusu gelen yolcuları biraz olsun ayıltmaya çalıştı.

Potansiyel müşterilere gerçek deneyimler yaşatmayı amaçlayan bu tip eğlenceli çalışmaların sayısı son zamanlarda giderek artmaya başladı. Markalar, insanlar bu yaklaşımdan sıkılana kadar bu yaratıcı çalışmalara devam edecek gibi görünüyor.

İlginizi çekebilecek içerikler

  • esnedim ben

    iyi esnedik