Mobil

Elle Tutulur Fotoğrafları Özleyenler Buraya

polaroid-phone-case-instant-pictures-prynt-4

Dijital fotoğrafların ve fotoğrafçılığın zirvesindeyiz. Herkes elinde bir akıllı telefon ya da tablet sürekli fotoğraf çeker oldu. ‘’Ya insan kendi fotoğrafını mı çekermiş, narsist misin be kardeşim?’’ diyenleri bile peşinden sürükleyen Selfie tufanına ise şu an hiç girmiyoruz… Binlerce fotoğraf çekmemize rağmen artık onları bastırmıyoruz. Eskinin elle tutulur, albümlere koyulur cinsteki fotoğraflarını özleyenlere güzel bir haberimiz var.

polaroid-phone-case-instant-pictures-prynt-3

Prynt adındaki girişim, çektiğiniz fotoğrafları Polaroid tarzında şipşak basabilen bir telefon kılıfı geliştirdi. 150 dolarlık bu cihazı iPhone 6s, 6, 5s, 5c, 5 ile Samsung Galaxy S5 ve S4 modellerine takarak kullanabiliyorsunuz.

polaroid-phone-case-instant-pictures-prynt2

Mürekkep izi olmayan termal baskı sisteminin bir de bonusu var. Çekilen her fotoğraf bir artırılmış gerçeklik videosunun kilidini açıyor ve kullanıcılar bu videoları Prynt uygulamasıyla izleyebiliyorlar. 50 fotoğraf basmak için 25 dolarlık bir film satın almanız gerekiyor.

polaroid-phone-case-instant-pictures-prynt1

Prynt’in kurucusu Clement Perrot, ‘’Günümüzde insanlar cep telefonlarıyla binlerce fotoğraf çekiyorlar ama onlara asla bakmıyorlar. Bu yüzden onların bu fotoğrafları aileleri ve arkadaşlarıyla daha dokunsal bir yoldan paylaşması için bir nesne geliştirmeye karar verdik.’’ diyor. Fransız şirket, Sevgililer Günü için de bir indirim planlıyor. Sitelerine buradan göz atabilirsiniz.

İlginizi çekebilecek içerikler