Açıkhava, Reklam

Dünya etrafındaki sesler bu billboardda birleşti

sound-of-the-city

Görsellik tarafından yönetilen dünyada, Thalys trenleri kendi hizmetlerini duyurmak için farklı bir bakış açısı geliştirdi ve seslerin gücünü kullandı.

sound-of-the-city 1

Seyahat reklamlarında birbirinden güzel, nefes kesen manzaralar kullanılarak insanlardaki yolculuk tutkusunu ortaya çıkaracak bir etki yaratılmak istendiğini biliyoruz. Bu, onların bir sonraki yolculuğunu nereye yapmaları gerektiği konusunda fikir verebilir ancak daha yaratıcı düşünmeye ne dersiniz?

sound-of-the-city 2

Thalys, bir yüksek hızlı tren işletmecisi. Fransalı reklam ajansı Rosapark’la birlikte çalışan Thalys, ‘’The Sound of the City’’ adında bir kampanya düzenledi. Kampanya için 3 billboard hazırlandı. Bu billboardların benzerlerinden farkı ise üzerinde Paris, Amsterdam ve Brüksel’den sesler taşımasıydı. Bu sesler her bir şehrin eşsiz güzelliğini yansıtıyordu.

sound-of-the-city 3

İnteraktif billboardların 3’ü de her şehirden 1000 farklı sesi içinde barındırıyordu. Kaydedilen sesler arasında şehirlerin şimdiki zamanı ve geçmişte kaydedilen arşiv ses kayıtları da yer alıyordu. Her bir eşsiz sesi yolculara duyurmak için ayrı ayrı kulaklık girişleri hazırlanmıştı.

sound-of-the-city 4

Paris, Amsterdam ve Brüksel’de duran yolcular bütün bu sesleri dinleyerek seyahatlerini daha eğlenceli bir deneyim haline getirdi. Yolculuk için yerini ayırtmayanlar ise bu billboardlar ile çoktan bu şehirlerde yolculuğa çıkmış gibi hissettiler.

sound-of-the-city 5

Thalys, her şehrin kendine has bir sesi olduğunun altını çizmek istedi ve hiçbir yerde bulunamayacak eşsiz yaratıcılıkta bir çalışmaya imza attı.

sound-of-the-city 6

Görsel içerik bulunmayan interaktif billboardlar, yolcuların ilgisini çekmek için yeterli oldu ve daha önce görmedikleri bu şehirleri keşfetme ve birbirinden güzel seslerin yer aldığı bu yerlere seyahat etme isteği doğurdu.

İlginizi çekebilecek içerikler