Fotoğraf

Dövme Yaptırırken Çekilen Acının Fotoğrafları

7-indelible

New Yorklu fotoğrafçı Anne Burlock Lawver, ‘’Indelible’’ (Silinmez) adını verdiği fotoğraf serisini hazırlamak ve onları daha iyi anlamak için dövme yaptıran insanların perde arkası görüntülerini yakaladı.

İşin ilginç yanı ise, Lawver’ın insanların neden farklı sebeplerden dolayı dövme yaptırdığını anlamak ve bu konudaki merakını gidermek için vücuduna tek bir dövme bile yaptırmamış olması.

Lawver, fotoğraf çekimini kendi yaşadığı mahalle olan Washinton Heights’daki 2013 yılından beri hizmet veren Gunmetal Tattoos’da gerçekleştirdi.

Sanatçı, bir yılı aşkın bir sürede tamamlanan çalışması için belli aralıklarla dövmeciyi ziyaret etti ve soğukkanlılıktan uzak, acı veren dövme serüvenini fotoğrafladı.

1-indelible

Lawver, ‘’Gördüğüm güzelliği çalışmama yansıtmaya çalıştım. Dövme yaptırmaya gelen kişilerin yaşadığı bu özel deneyimde ortaya çıkan hem fiziksel hem de duygusal güzelliği fotoğrafladım.’’ diyor.

Ayrıca, daha önce hiçbir çekimde bu kadar heyecanlanmadığını ve deneyim kazanmadığını belirtiyor. Dövme stüdyosunu sık sık ziyaret eden fotoğrafçı, yaptığı işe iyice konsantre olup bu konuyu derinlemesine incelemek istemiş ve kimsenin dikkatini çekmediği için rahatça çekim yapabilmiş.

Lawver, çalışmadan aldığı hazzı ‘’Etrafımdaki kollar, bacaklar, kafalar arasında kendimi karşısındakiyle aynı keyfi alan bir dans partneri gibi hissettim.’’ sözleriyle açıklıyor.

2-indelible

4-indelible

3-indelible

5-indelible

6-indelible

 

İlginizi çekebilecek içerikler