Tasarım

Coca Cola’dan 100. yıla özel harika şişe tasarımları

3042908-inline-inline-coca-cola-bottle

cokefirst

Ürünlerini ister sevin, ister sevmeyin Coca Cola dünyanın en ikonik ve fark yaratan markalarından biri olarak kabul ediliyor. Coca Cola başarısını tescillediğinden beri diğer markalara da cesur renkleri basit bir şekilde kullanmaları için teşvik ediyor.

Markanın global tasarım başkanı yardımcısı Coca Cola’nın son projesini ikonlaşmış cam şişenin farklı ve yaratıcı tasarım parçalarıyla buluşturulması olarak tanımlıyor ve marka bu birbirinden çarpıcı tasarımlarla 100. yılını kutluyor.

Markanın yıllar içinde ikon haline gelen ambalajının günümüzün farklı tasarımcıları ve ressamları tarafından yeniden tasarlanması ve klasikleşen Coca Cola cam şişenin yeniden yorumlanması Coca Cola’nın 100. yıl kutlamaları için mükemmel bir fikir olmuş.

Ortaya çıkan ve ‘’mash up’’ adı verilen göz kamaştırıcı posterler Atlanta Yüksel Sanatlar Müzesi’nde de ‘The Coca Cola Bottle: An American Icon at 100’ sergisinde de yer almış.

Pop kültürüne yıllardır yön veren markaların başında gelen Coca Cola’nın yeniden tasarlanan ve sıfırdan tekrar oluşturulan çarpıcı tasarımlarına dilerseniz hep birlikte göz atalım:

1-  Vault49 tarafından yeniden tasarlanan şişe

coke1

2-   Stockholm Design Lab tarafından yeniden tasarlanan şişe

coke3

3-  Sawdust’ın yeniden tasarladığı şişe

coke4

4-  Mark Bloom’un tasarladığı şişe

coke5

5-  Matthew Kenyon’un tasarladığı şişe

coke6

6-    Andrew Eaton tarafından tasarlanan şişe

coke8

7-    Andrew Sherborne’un tasarladığı şişe

coke9

8-    Hey Studio tarafından tasarlanan şişe

coke10

 

İlginizi çekebilecek içerikler