Reklam

Coca Cola, uzaktaki hayalleri gerçeğe dönüştürdü

wish-upon-a-coke

Coca Cola ailelerinden uzakta çalışmak zorunda kalan insanlar için kalplere dokunan bir kampanya düzenledi.

Coca-Cola

Her sene, milyonlarca kişi tatilini Dubai’de geçiriyor. Ancak stilin ve lüksün birleştiği binalarla kaplı olan şehrin farklı bir yüzü de var. Tüm bu ihtişam ve parıltının ardında yatan Dubai çok farklı… Özellikle Güney Asya’dan pek çok kişi Dubai’ye çalışmak için geliyor ve evlerine para göndermek için durmadan çalışıyor. Bu, ne yazık ki hepimizin görmeyi ıskaladığı hayatın en bulanık gerçeklerinden biri…

Coca Cola’nın araştırmasına göre Birleşik Arap Emirlikleri’nde yaşayan nüfusun 5’te 1’ini buraya çalışmak için gelen göçmenler oluşturuyor. Evlerine para göndermek için çalışan ve ailelerini özleyen insanların bu durumda kalmasına razı olmayan Coca Cola, onlara yardımcı olmak için bir kampanya düzenlemeye karar verdi.

Wish-Upon-a-Coke-kulübesi

Wish Upon A Coke / #WishUponACoke (Cola ile bir dilek tut) adını taşıyan kampanyayla ailelerin bir araya gelip hasret gidermesi hedeflendi. Orta Doğu’ya mutluluk getirmek için harekete geçen marka aileleri için daha fazla şey yapmak isteyen fakat sınırlı imkânlara sahip olan insanların yüzlerinde gülümseme yaratmak istedi.

wish-upon-a-coke 1

Kampanya kapsamında açık kırmızı renkteki ‘’Dilek Kulübeleri’’ Dubai’deki kriket sahalarına, işçi kamplarına, alışveriş mağazalarına ve parklara yerleştirildi. Bu kulübelere giren kişilerden aileleri ve sevdikleriyle ilgili bir dilek tutmaları istendi. Dilek kulübelerindeki sistem bozuk para yerine yalnızca Cola şişesi kapağıyla harekete geçiyordu ve bu kulübelerde çalışanlar genellikle Hindistan, Filipinler ve Pakistan asıllı olduğu için İngilizce, Hindu dilinde ve Urduca oluşturulmuş bir dilek kodu yazıyordu.

Pek çok kişi umutla bu kulübelerin yolunu tuttu. Bazıları, çocukları için harika bir gelecek dilerken, bazıları ise ebeveynlerinin kendi iş yerlerine sahip olmasını diledi. Coca Cola, dilekler arasından rastgele seçim yaptı ve 4 dilek gerçeğe dönüştü!

wish-upon-a-coke 2

Pakistan’ın Kasur kentindeki Coca Cola ekibi, Mohamed Rashid’in yaşlı ailesinin tarlasını daha iyi sulayabilmesi için onlara su sağladı.

Filipinler’in Dagupan yöresine seyahat eden Where Wish Upon a Coke ekibi, Rhadora’nın yaşlı annesinin bakkal dükkânı açmasına yardımcı oldu ve kadının kapıdan kapıya ağır yükler taşıyarak dolaşmasına son verdi.

Wish Upon a Coke kampanyasının talihlileri eminiz ki bu anları hayatları boyunca unutmayacak ve Coca Cola insanlara mutluluk dağıtmaya devam edecek. Bu yürekleri ısıtan kampanya eminiz ki sizlerin de insanlığa olan inancını pekiştirecek.

İlginizi çekebilecek içerikler