Reklam

Coca Cola: gülmeyi unutanlara ufak bir hatırlatma

coca-cola-gülümsemeyi-seç 1

coca-cola-gülümsemeyi-seç

O meşhur eski bestelerin birinde ‘’Gülmek için yaratılmış gözlerde yaşlar niye?’’ diye sorar. Coca Cola, bu sözleri doğrular nitelikte ve her zaman olduğu gibi yine mutluluğun peşinde bir reklam kampanyasıyla daha karşımızda.

Bu ayın başında hiphop esintileri içeren reklamıyla ‘’Mutlu olmak için ne bekliyorsun?’’ mesajı veren Coca Cola yine Ogilvy & Mather Amsterdam’la çalıştı ve bu kez de ‘’Gülümsemeyi Seç’’ anlamına gelen ‘’Choose to Smile’’ kampanyasıyla bizlerle birlikte.

Daha minicik bir bebekken, her şeyden önce gülmeyi öğrendiğimizi yine şarkılı türkülü anlatan reklamda çocukların yetişkinlerden 40 kat daha fazla güldüğü iç görüsü de yer alıyor. Küçük, sevimli bebekler ve yeni yürümeye başlamış afacanlarla dolu olan videoda tüketiciye gülümsemenin yer aldığı hayatlar sürmeleri öğütleniyor.

İçinde bebek, kedi, köpek, keçi gibi hayvan dostlarımızın yer aldığı videolar internette şaşırtıcı bir hızla yayılıyor ve paylaşılıyor. Bu yüzden bu reklam videosunun da yalnızca 10 günde YouTube’da 6 milyon izlenme rakamına ulaşması ve virale dönüşmesi gayet normal karşılanabilir.

Sonuç olarak ortaya seyretmesi keyifli, markanın öne çıkarmak istediği mutluluk temasına gerekli vurguyu yapan bir reklam çıkmış ve bize de izlemesi düşmüş.

Bunlar da reklam videosunun kamera arkasında yaşananlar:

İlginizi çekebilecek içerikler