Reklam

Changyou: oyun oynamak kötü bir şey olamaz

playing cant be bad

playing cant be bad

Del Campo Saatchi & Saatchi, Saatchi & Saatchi Greater China ve Saatchi &Saatchi ajansları bir araya gelerek Çinli oyun firması Changyou’nun piyasaya yeni çıkan 3 oyunu; TLBB 3D, Dush Fire ve Warframe için 3 farklı reklam videosu hazırladı.

Esprili kampanyada online oyun meraklılarının gizli duyguları ortaya çıkarılıyor. Hayatın mutsuzluk veren gerçekleriyle insanı hayattan uzaklaştıran ve maceradan maceraya sürükleyen oyun deneyimi iç içe geçiyor.

changyou-game-developer-employee

Kampanya ‘’Playing can’t be bad’’ (Oyun oynamak kötü olamaz) fikrinden yola çıkıyor. Aynı zamanda kampanya için bir de #PlayingCantBeBad hastag’i açılmış.

changyou-game-developer-mother

Online oyunlar anti sosyal davranışlara sebep olur mu? Oyun severler online oyunları hayatın acımasız gerçeklerinden kaçmak için mi kullanır? gibi sorulara cevap arayan kampanya videolarının ‘’Little Girl’’ adını taşıyan bölümünde kızının ona makyaj yaptığı, balerin elbisesi giydirdiği, birlikte çizgi film izlemeye zorladığı çaresiz bir baba anlatılıyor. Baba, kızının bitmek bilmeyen isteklerinden biraz olsun kaçabilmek için tablette oyun oynuyor.

‘’Employee’’ adındaki reklamda mobil cihazından oyun oynayan bir ofis çalışanı görüyoruz. Bu adam da patronundan saygı görmediğini düşündüğü için oyunu bir kaçış yöntemi olarak görüyor.

Üçüncü reklam videosu ‘’Mother’’da ise bir annenin çocuğu hakkındaki şüpheleri yer alıyor. Anne, oğlunun neden sürekli bilgisayar oyunu oynadığını ve neden hiç kız arkadaşının olmadığını sorguluyor. Suçun kendisinde olduğunu hiç düşünmeyen anne, aslında oğluna bebek gibi davranıyor.

İlginizi çekebilecek içerikler