ilustrasyon, Reklam

Bu Neon Çizimler Retina Yakıyor

jen-bartel-cats

Sanatçı Jen Bartel, ‘’Birkaç retina yakmayı başaramıyorsam bu işi doğru yapamıyorumdur.’’ diyor.

Bartel, çizimlerinde ayırt edici parlak ışıkları ve canlı renkleri birleştiriyor ve kendine has stilini ‘’Kozmik Gökkuşağı Cadısı / Şeytani Lisa Frank’’ olarak tanımlıyor. 90’ların anime koleksiyon stickerlarından esinlenen çalışmalar hologram ve ışıltılı ögeler içeriyor. Yetenekli illüstratör, süper parlak renkler dışındaki renklerle çalışmayı fazla sevmediğini söylüyor.

Bartel’in favori çizimleri arasında süper kahraman görünümlü güçlü kadınların giydiği havalı ve parlak kıyafetleri geliyor. Bu çizimlerin yanı sıra hayvan figürlerinin yer aldığı neon çizimler de sanatçının çalışmaları arasında yer alan göz alıcı eserlerden. Kore’de büyüyen, şu an Minneapolis’te yaşayan Bartel’in çocukluğu da yaptığı çizimler üstünde etkili bir rol oynuyor. Bartel, çocukluğunda rol model alacağı kendi özelliklerini taşıyan kadın çizgi film, çizgi roman ya da manga karakteri bulamamış.

Birçok kız çocuğunun Sailor Moon izleyerek büyüdüğünü belirten sanatçı Sailor Moon’un sarışın olduğunu, bu yüzden kendini daha çok Sailor Mars’la özdeşleştirdiğini ve onunla bütünleştiğini çünkü Sailor Mars’ın kendine daha çok benzediğini söylüyor.

Starfleet Academy gibi çizgi romanlar ve yakında yayınlanacak mobil çizgi roman Stela için çizimler yapan Bartel’in hayalinde çocukluğundan beri X-Men benzeri bir projenin kapak çizimini hazırlamak var.

American-Curlnologo

Bombay

Russian-Blue

Persian

Sphynx

Pere-Davids-Deer

Blue-Throated-Macaw

Giant-Panda

Grevys-Zebra

Sumatran-Elephant

phillipine-eagle

bengal-tiger

jenbartel_kirinarcher

jen-bartel1

Jubilee

Poison-Ivy

Wonder-Woman

witcheslaugh_FINAL

Mystique

İlginizi çekebilecek içerikler