3D Projeksiyon

Boş dükkânları hayallere göre doldurmak…

deutschebank-ideas-projektör

deutsche-bank-the-ideas-projector

Deutsche Bank, FCB İspanya ajansıyla ortaya yaratıcı bir fikir çıkardı. ‘’The Ideas Projector’’ (Fikir Projektörü) adındaki projeksiyon panolar, Madrid’de yaşayan enerjik ve yetenekli insanları hedef aldı.

Pek çok kişi bu şehirde iş bulamıyordu. Yatırım yapıp iş kurmak isteyenler ise belki de tam olarak neye yatırım yapması gerektiğini bilmiyordu. Bu yüzden Madrid sokaklarındaki dükkân olması gereken çoğu yerin kepenkleri kapalıydı. Deutsche Bank, bu boş dükkânları insanların yalnızca görsel olarak bile değerlendirmesine fırsat verdi.

deutschebank-ideas-projektör

Sokaktaki insanlar boş dükkânların yanından geçerken projeksiyonla yansıtılan kepenkler açıldı ve şaşkınlık içerisinde kalan bu insanlardan ekrana yansıtılan QR kod ile birlikte Deutsche Bank uygulamasına girmeleri, isimlerini yazmaları ve bu boş dükkânların yerine neler görmek istedikleri soruldu. Boşluk yerine görmek istedikleri dükkânları seçen insanlar seçimleri doğrultusunda yansıtılan görüntülerle kendi isimlerini taşıyan berber, kitapçı, çiçekçi gibi dükkânlara dönüştüğünü gördü.