Viral

Biri iş görüşmesi mi dedi?

octo_lotto

octo_lotto

İşe alım mülakatları her zaman çok meşakkatlidir. Gece heyecandan uyuyamazsınız, bu sebeple sabah kalktığınızda suratınız genelde darmadağın bir haldedir. Gömleğinizin düğmesi kopar, ceketiniz birden size üç beden büyük gelir, saçlarınız asla istediğiniz gibi görünmez… Yani sorunlar daha en başından başlar.

İş görüşmesinin gerçekleşeceği yere ya geç gidersiniz ya da yarım saat önceden gereksiz yere orada olursunuz. Mülakatın gerginliği ayrı darlar, sorulan soruların abuk sabuk olması ayrı, ayağınızı vuran, yeni aldığınız bir numara küçük kösele ayakkabınız, boynunuzu sıkan kravatın düğümü ayrı… Güler yüzlü olsanız ‘’ne kadar yılışık biri ya?’’ diye düşünürler, asık suratlı dursanız ‘’ne kadar nemrutmuş cık cık cıkk’’ derler…

İnsan Kaynakları adı verilen güruhtan bir takım ağabeyler ya da ablalar Cv adı verilen kâğıtta uzun uzadıya anlatmanıza rağmen ortalama 20-30 dakika içinde kendinizi sözlü olarak tekrar anlatmanızı isterler. Size duyup duyabileceğiniz en saçma soruları yöneltirler. Sordukları birbirinde gereksiz sorulardan biri de  ‘’5 yıl sonra kendinizi nerede görüyorsunuz?’’dur. Ne cevap vereceğinizi bilemezsiniz.

Mülakat boyunca kendinizden olağanüstü bir varlıkmışsınız gibi bahsetmeniz, elinizi kolunuzu nereye koyacağınıza dikkat etmeniz, işi çok istiyorsanız fazla belli etmemeniz ama aslında biraz da etmeniz gibi gereksiz bir sürü şey yapmanız gerekir.

İnternette kısa sürede virale dönüşen bu videodaki arkadaşımız, iş görüşmesi sorunsalını esprili bir dille kendince yorumlamış. Gülmekse garantili.

İlginizi çekebilecek içerikler