Ambalaj

Birbirinden yaratıcı 10 ürün ambalajı burada!

MOMEN (1)

01- Kuzu kuzu meee!

wool7

Tasarımcı Gwyn M. Lewis, insanların ilgisini el işi örgüye çekmek için koyuna benzeyen bir yün iplik makarası tasarladı. Yün iplik, koyun şeklindeki karton kâğıtların içine yerleştirildi. Bu kartonlar aynı zamanda yünün kirlenmemesi ve karton yüzeye sarılarak toplu bir görünümde kalmasına da yardımcı oluyor. Mıknatıslı karton kuzulara örgü şişleri de yerleştirilebiliyor.

wool3

 

wool5

wool6

02- Titses çikolata

titses_01

Titses, Constantin Bolimond ve Maksim Ali tarafından tasarlandı. Projenin amacı, Titses sütlü çikolata ürününe erkeklerin dikkatini çekmekti çünkü bu ürün kadınlar tarafından zaten seviliyordu.  Titses çikolata gördüğünüz gibi kadın göğsü şeklinde.

titses_03

titses_10

03- Neato Burrito

Burrito 5

Bizde dürüm, onlarda Burrito. Adı ne olursa olsun elleri kirletmeden yenmesi pek mümkün olmayan bir yiyecek. Kelsey Byrd, Haley Ellis, Marcus Mrazeck, Elizabeth Sweeney tarafından tasarlanan dürüm kutusu ‘’temiz’’ bir çözüm sunuyor. Yenilecek kısımdaki karton kademeli olarak işaretli alanlardan rahatlıkla kopartılabiliyor. Böylece elleriniz yağ olmuyor.

Burrito 3

Burrito 1

04- MOMEN Sandwich

MOMEN (1)

Mohamed Kamel tarafından MO’MEN fastfood zincirinin üç yeni sandviçi (deniz mahsullü, etli ve tavuklu) için tasarlanan bu kutulardaki en zorlayıcı şeylerden biri markanın eski sandviçlerinde de aynı yüzü kullanmasıydı. Tasarımcı, bu yüze yenilenen bir bakış açısı getirdi.

MOMEN (17)

MOMEN (8)

MOMEN (14)

05- Gülümseten Su

Smile-Water-01

Peck & Company’nin üstünde gülümseyen bir logo yer alan Hapi Smile suyu bildiğimiz içme sularından biraz farklı. İçerdiği ksilitol (laksatif etkili anti bakteriyel madde) sayesinde dişlerdeki oyuklara yerleşen bakterilerle savaşıyor ve nefesi tazeliyor. Günün her saatinde tüketebileceğiniz su oldukça sağlıklı.

Smile-Water-03

Smile-Water-08

06- Shigaraki Pizza

Pizza-Shigaraki (1)

Masahiro Minami tarafından tasarlanan Shigaraki Pizza, Japonya’nın Shiga bölgesinde yetiştirilen ünlü pirinci Omi’den yapılıyor. El yapımı oval şekildeki pizzalar, her boydaki fırına kolayca yerleştirilebiliyor.

Pizza-Shigaraki (2)

Pizza-Shigaraki (3)

07- Ekonomik EVO ampul kutusu

The-economical-packaging-EVO-12

Evgeniy Pelin tarafından hazırlanan EVO ampul kutusu tasarımı sayesinde bir seferde daha fazla ampul taşınabiliyor ve lojistik maliyeti düşürülüyor. Ampul kutusu, geri dönüşümlü bir atığın ucuz bir kartona dönüştürülmesiyle üretildi.

The-economical-packaging-EVO-03

The-economical-packaging-EVO-04

08- Rengârenk makaron kutuları

macarons-03

BimBom – ideas for fun ajansından tasarımcı Galya Akhmetzyanova ve Pavla Chuykina’nın hazırladığı makaron kutuları çok renkli. İsteyen herkes mixville.ru adresinden makaron kutusu tasarlayabiliyor ve çay kahve içme zamanlarını minik hediyelerle daha eğlenceli hale getirebiliyor.

macarons-05

09- Absinth şişeleri

ABSINTH_002

The Branding People tarafından hazırlanan yeni Absinth şişe tasarımı, 100 yıllık bir mirasa sahip içki markasının sembolik hale gelen, geleneksel ve tarihini tasarlanan tamamen tipografik logo ile markanın klasik duruşunu ve özünü temsil ediyor.

ABSINTH_007

ABSINTH_008

ABSINTH_009

ABSINTH_010

10- Kalev Çikolata kâğıdı

KOOR-Kalev-Chocolate-bar-designs-01

KOOR paket tasarım ajansı tarafından tasarlanan Kalev çikolata kâğıdı Estonya’nın etnik geçmişinden esinlenilerek hazırlandı. Çikolataların üzerinde Estonya’nın geleneksel halk şarkıları ve dansları festivallerinden çizimler yer alıyor.

KOOR-Kalev-Chocolate-bar-designs-02

KOOR-Kalev-Chocolate-bar-designs-03

 

 

 

 

İlginizi çekebilecek içerikler