Reklam

BBDO NY, MSSNG ile otizm bilincini artırmak istiyor

mssng 1

mssng_hero

BBDO New York, Autism Speaks (Otizm Konuşuyor) derneğinin kampanyasına destek olarak ”MSSNG” adını taşıyan otizmle yaşayan 10 bin kişinin genomlarının yer aldığı açık kaynaklı en geniş veri bankası ve araştırma platformunu tanıtmak üzere tümleşik bir kampanya hazırladı.

mssng 1

Geçtiğimiz Çarşamba günü BBDO New York ve Autism Speaks platformu ‘’The MSSNG Lab’’ sergisine ev sahipliği yaptı. Sergide, biyokimyager ve fotoğrafçı Linden Gledhill’in ortaya çıkardığı her biri farklı 10,000 DNA posteri yer alıyordu.

mssng

Sergiden elde edilen gelir direkt olarak MSSNG projesine aktarıldı. MSSNG projesinin bir diğer planlarından biri de tamamlandığında verileri Google’ın Cloud (bulut) platformuna aktarmak ve bu verileri dünya etrafından pek çok farklı bilim insanının kullanımına açmak.

hqdefault

Autism Speaks başkanı Liz Feld ‘’MSSNG, otizmli birçok insanın geleceğini değiştirme potansiyeline sahip ve bu etkinlik farkındalığı yükseltmek için tasarlandı’’ dedi ve BBDO’ya etkinliğe yaptığı katkılardan dolayı teşekkürlerini iletti.

İlginizi çekebilecek içerikler