Kreatif

Aynada kendinizi asla bu şekilde görmediniz

pom-pom-mirror

 

Aynaya baktığınızda kendinizin yumuşacık ve pofuduk bir yansımasını görmek ister misiniz? Bu garip ayna istediğinizi gerçekleştiriyor.

Kendinizi beton gibi mi hissediyorsunuz? Akşamdan mı kaldınız? Sabaha kadar gözünüze uyku girmedi mi? Aynaya baktığınızda karşılaşacağınız yansımanızdan korkuyor musunuz? Bu duygular size tuhaf bir şekilde tanıdık geliyorsa ‘’Pom Pom Mirror’’ yani ponpon ayna size iyi gelebilir.

New Yorklu sanatçı Daniel Rozin tarafında tasarlanan bu benzersiz ponpon ayna, aynaya bakan herkesin görüntüsünü kelimenin tam anlamıyla yumuşatıyor. Ayna, bildiğimiz aynalardan oldukça farklı ve ponponlardan, motorlardan ve hareket sensörlerinin birleşiminden oluşuyor.

pom-pom-mirror 1

Aynanın karşısına geçen kişi aynanın tepe kısmında bulunan Kinect sensörü sayesinde gerçek zamanlı olarak taranıyor ve ponponlar o kişinin yansımasını yaratıyor. Motorlar sayesinde ponponların rengi değişiyor ve ortaya yumuşak, pofuduk bir yansıma çıkıyor.

Rozin’in tasarladığı bu interaktif yükleme cihazı 928 ponpondan ve 464 motordan meydana geliyor. Ziyaretçiler, ponpon yansımalarını New York’taki ‘’Descent With Modification’’ sergisinde görebiliyor.

İlginizi çekebilecek içerikler