Markalar

Aklınıza gelmeyecek iPad kullanımları

cat-use-ipad

 

Steve Jobs’un 27 Ocak 2010 günü Apple’ın Sanfrancisco’da yaptığı ilk iPad duyurusunun ardından kimseler bu tabletlerin 5 yıl içinde çok farklı amaçlarla kullanılabileceğini tahmin etmemişti.

iPad’in bundan 5 yıl önce 3 Nisan 2010’da piyasaya çıkmasının şerefine tabletin insanlar tarafından şaşırtıcı kullanımlarına bir göz atalım istedik.

 1- Ünlü bir konçerto piyanisti tarafından kullanımı

2010 yılında Lang Lang ismindeki konçerto piyanisti Davies Senfoni Salonu’ndaki performansında iPad kullanarak dinleyicileri şaşırtmıştı ve ‘’Magic Piano’’ uygulaması yüklü olan iPad’le Nikolai Rimsky-Korsakov’un Flight of the Bumblebee eserini çalmıştı.

2- Dünyaca ünlü bir ressamın tuvali haline gelmesi

İngiliz ressam David Hockney 2013’te iPad’de yarattığı son pop art eserini tanıttığında sanat dünyasını şoka uğrattı. Golden Gate Parkı’nda Young Müzesi’nde düzenlenen ‘’A Bigger Exhibition’’ adını taşıyan sergiyle Hockney ziyaretçileri epey şaşırtmayı başarmıştı. Hockney bu resimler için iPad’in Brushes uygulamasını kullanmıştı.

3- İllüzyon gösterileri için kullanım

Ödüllü iPad Sihirbazı Simon Pierro bu yılın başlarında iPad’le yaptığı gösteriyle The Ellen DeGeneres şov seyircilerini ekranın başına kilitledi. Pierro, birkaç yıldır YouTube üzerinden dijital sihirli numaralar yapıyor ve izleyenlerin ağzını açık bırakan illüzyon gösterilerinde iPad’le inanılmaz yaratıcı bir fark yaratıyor.

4- Uzaydaki kullanım

Videodaki iPad’in gökyüzünün derinliklerindeki atlayıştan sağlam kurtulmayı başardı. 2013 yılında ise bir iPad gerçekten uzaya gitmeyi başardı. Uluslararası Uzay İstasyonu yöneticisi Kanadalı astronot Chris Hadfield iPad’ini yanına alarak uzaya götürdü.

5- Müzik albümü yaratmak için kullanım

Rockstar şeyleri yapıp tur otobüslerinde vakit kaybetmek yerine Gorillaz grubu iPad ve elektronik müzik uygulamaları kullanarak bir albüm yarattı. The Fall adındaki albüm online olarak dağıtıldı, deneysel yönüne rağmen metakritik olarak 100 üzerinden 67 puan alarak oldukça büyük bir ilgiyle karşılandı.

İlginizi çekebilecek içerikler