ilustrasyon

16 yaşındaki yeteneğin rüya tadındaki çizimleri

16-year-old-artist-dimitra-milan-1

Bu çizimler, resim çizmeye henüz 4 yıl önce başlamış 16 yaşındaki Dimitra Milan’a ait. İki sanatçının kızı olarak dünyaya gelen Milan, küçük yaşlardan beri sanatla iç içe yaşıyor. Evde eğitim gören Dimitra, böylece resim çizmeye daha fazla vakit ayırabilecek. Lise mezunu adayı ve profesyonel ressam Dimitra ailesi hakkında bazı görüşlerini paylaştı.

Ailesinin yaratıcılık ve çizim sürecinde kendisine çok yardımcı olduğunu ve ona kimliği hakkında daha etik çalışma yeteneği kazandırdıklarını, dışarıdakileri değil içindekini keşfetmesi gerektiğini öğrettiklerini söyledi. Kimliğini Tanrı’nın varlığında bulduğunu söyleyen genç sanatçı, güzelliğin içten geldiğini, etraftaki güzellikleri seyretmeye koyulmadan önce içimize doğru bir yolculuk yapmamızı ve ruhumuzu gözlememizi tavsiye ediyor.

Yaratıcılık sürecinde karşısına bir duvar çıkmasını doğal karşılayan Dimitra, bu durumu bir sanatçı olarak yetişmesine bağlıyor ve yeni keşiflere çıkmak için karşılaştığı engelleri yıktığını, böylece güvenli bölgeden çıkıp yeteneklerini geliştirebildiğini belirtiyor.

16-year-old-artist-dimitra-milan-4

16-year-old-artist-dimitra-milan-5

16-year-old-artist-dimitra-milan-7

16-year-old-artist-dimitra-milan-8

16-year-old-artist-dimitra-milan-11

16-year-old-artist-dimitra-milan-9

16-year-old-artist-dimitra-milan-12

16-year-old-artist-dimitra-milan-14

16-year-old-artist-dimitra-milan-13

16-year-old-artist-dimitra-milan-23

16-year-old-artist-dimitra-milan-20

İlginizi çekebilecek içerikler