Fotoğraf

140 Pit Bull’un Hayatını Kurtaran Fotoğraflar

pit-bull13

Amerika’da yaşayan Fransız fotoğrafçı Sophie Gamand, Pit Bull cinsi köpekler hakkındaki negatif algıyı değiştirmek için mükemmel bir fotoğraf çalışmasına imza attı. Gamand, ‘’Flower Power, Pit Bulls Of The Revolution’’ (Çiçeklerin Gücü, Evrim Geçiren Pit Bullar) adını verdiği projesi sayesinde 1,5 yıl önce barınakta yaşayan 140 Pit Bull ömürlük yuvalarına kavuştu.

Instagram’da 70 bin takipçisi bulunan Gamand çalışması , ‘’İlk fotoğrafın insanlar tarafından pozitif bir tepkiyle karşılanması ve internette bir viral hale gelmesiyle birlikte harika bir Pit Bull pazarlama taktiği bulduğumu fark ettim. Belki bu seri, fark yaratmaya yardımcı olur. Bu fotoğraflar yalnızca çiçekten yapılan taçlar takmış köpeklerle ilgili değil, yavaş yavaş olmaya başlayan daha büyük bir şeyle ilgili’’ diyor.

Her yıl Amerika’daki 1 milyon Pit Bull ötenazi ile uyutuluyor. Gamand, Amerika’daki barınakları ziyaret etmeye, bu sevimli hayvanların yer aldığı kalp eritici fotoğraflar çekmeye ve bu güzelliklerin makus kaderini değiştirmeye çalışıyor.

Sophie Gamand’ı Instagram’dan takip etmek için buraya alıyoruz.

pit-bull1

pit-bull14

pit-bull2

pit-bull3

pit-bull4

pit-bull5

pit-bull6

pit-bull8

pit-bull9

pit-bull10

pit-bull11

pit-bull12

pit-bull7

İlginizi çekebilecek içerikler